18 niedziela zwykła 5 sierpnia 2018r.

5 sierpnia 2018

1. Dziś z racji na pierwszą niedzielę miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17:30.

1. W każdy poniedziałek o godz. 17:30 sprawowane jest w naszej świątyni nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a w środy o godz. 17:30 wypominki za zmarłych.

1. W środy nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 a po niej msza św. wieczorna.

1. W środę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP i uroczystość patronalna naszej świątyni. Msze św. wg porządku niedzielnego. Centralnym punktem będzie Suma Odpustowa o godz. 12:00 i procesja eucharystyczna zakończą 40 godzinne nabożeństwo.

Od niedzieli 12 sierpnia rozpocznie się nasze duchowe przygotowanie do tegorocznej Uroczystości Odpustowej poprzez 40-sto godzinne nabożeństwo.

W niedzielę 12 sierpnia adoracja Najśw. Sakramentu między Mszami i po południu do wieczornej Eucharystii. Natomiast w poniedziałek i we wtorek msza św. z nauką ogodz. 9:00 następnie całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji i do spowiedzi. Msza św. z nauką o godz. 18:00 kończyć będzie adorację Chrystusa Eucharystycznego.

Proszę asystę procesyjną, bielanki, dziewczynki do sypania kwiatków, liturgiczną służbę ołtarza, Boże Nutki i wszystkich chętnych o pełną mobilizację i zaangażowanie w przygotowaniu i przeżyciu tegorocznej uroczystości odpustowej.

1. Uroczystość Wniebowzięcia NMP to także okazja, jak co roku, do wyrażenia Panu Bogu wdzięczności za tegoroczne plony. Mieszkańców Baryczy, Orpelowa i Poleszyna prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych, które zgodnie z tradycją naszej wspólnoty będą poświęcone bezpośrednio przed Sumą Odpustową o godz. 12:00 przy wejściu głównym.

Wniesione procesyjnie przed ołtarz wieńce, zostaną złożone jako dziękczynienie za Bożą opiekę. Poświęcenie ziół i wianków podczas każdej Mszy Św. przed błogosławieństwem.

Do wspólnego świętowania i dziękczynienia zapraszamy drogich parafian i miłych gości.

1. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

1. 93. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Napełnieni Duchem Świętym. Zapisy rozpoczną się 13 sierpniai trwać będą codziennie oprócz 15 i 19 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz17.00-20.00w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególna zniżka w tym roku dotyczy bezrobotnych oraz młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania.

Do pielgrzymki, w której można uczestniczyć również duchowo, przygotujemy się przez nowennę odmówioną w każdej łódzkiej parafii. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na plakatach, stronie internetowej (www.pielgrzymka.lodz.pl) oraz na Facebooku.

1. Centrum Służby Rodzinieoferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla małżeństw/par w ramach projektu Małżeńskie SOS. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej Centrum.
  2. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”prowadzi nabór na grupę wsparciadla osób, które brykają się z problemem uzależnieniawśród najbliższych członków rodziny/znajomych. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.

1. Pod chórem można nabyć prasę katolicką.

1. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Bogdan Szewczyk, l. 74;

Niedziela – 05 siepnia 2018 r. XVIII zwykła

07.30 – † Marianna, Stanisław, Józef Markowski, Helena Szymańska

09.00 – † Henryk, Helena, Robert Lipowscy, Grażyna, Marzena Krukiewicz, Grzegorz Adamus

10.30 – †  Marianna, Jan i syn Jan Zielonka, Stanisław Rząsowski

12.00 – † Ryszard Wilk (3 rocz. śm.) – od żony i dzieci

12.00 – Liturgiczne wprowadzenie nowego Proboszcza – Księdza Kanonika Jacka Kubisa – za parafian

12.00 – 20 r. ślubu Marzeny i Grzegorza Mrugalskich

17.30 – nabożeństwo adoracyjne

18.00 – † Cecylia, Henryk Okrojek

Poniedziałek – 06 sierpnia 2018 r. Święto Przemienia Pańskiego

06.30 – † Marianna, Henryk, Andrzej Kozioł

07.00 – † Stanisław, Teresa Szymczak

07.00 – † Jan Szubski

17.30 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

18.00 – † Zuzanna, Romuald Rokicki, CR Rokickich i Kowańskich

Wtorek – 07 sierpnia 2018 r.

06.30 – O łaski Boże dla Stanisława

07.00 – † Kazimierz Rogalski

18.00 – † Jan, Otylia Felczak, zm. z rodz. Felczaków i Rogozińskich

Środa – 08 sierpnia 2018 r. Świętego Dominika, prezbitera

06.30 – † Józef Domagalski, Teodora Fiszer

07.00 – † Zbigniew, Zygmunt Załęcki

17.30 – Wypominki za zmarłych

18.00 –Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., opiekę M. Bożej i zdrowie dla Krzysztofa i jego rodziny

Czwartek – 09 sierpnia 2018 r. Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. i m., Patronki Europy

06.30 – † Bożena Nowacka

07.00 – † Jany Żyła

18.00 – † Grażyna Skwirus

Piątek – 03 sierpnia 2018 r. Święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

06.30 – † Petronela, Alfons Kubiś, Maria, Antoni Rychlik

07.00 – † Piotr Strzelecki

07.00 – † Czesław Żwański

18.00 – † Henryk Piotrowski, Maria, Bolesław Piotrowscy

Sobota – 04 sierpnia 2018 r. Świętej Klary, dz.

06.30 – † Romualda Madej

07.00 – rez.