27 niedziela zwykła, 7 października 2018r.

27Niedziela Zwykła

 

7 Października 2018

 1. Od wczoraj mamy nowych mieszkańców naszej parafii. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którzy w naszej parafii będą przeżywać Rok Propedeutyczny. W tej drodze przygotowania towarzyszyć im będą: ks. dr Janusz Lewandowicz, długoletni Rektor WSD w Łodzi a obecnie Moderator Roku Propedeutycznego oraz ks. Bartłomiej Franczak, Prefekt czyli wychowawca tegoż Roku.

 

 1. Trwamy w miesiącu różańca świętego. Każdego dnia o godz. 17:15rozważamytajemnice naszego zbawienia. Grupy parafialne zachęcamy do prowadzenia różańca. Dzieci zapraszamy każdego dnia ale szczególnie we wtorki i czwartki. Dla dzieci przygotowane są obrazki za udział w nabożeństwach różańcowych. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

 

 1. W kancelarii parafialnej od jutra będziemy przyjmować na wypominkiroczne, półroczne i oktawalne. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

 

 1. We wtorek zapraszam na katechezę dla dorosłychbezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę.

 

 1. W najbliższy czwartek, tj. 11 października, zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentuo godz. 19.00.

 

 1. W najbliższą sobotę przypada Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodziny Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej w Łasku. Członkowie KŻR i czciciele Matki Bożej udają się do łaskiej kolegiaty indywidualnie, aby wziąć udział w uroczystościach rozpoczynających się o godz. 10:30.

 

 1. W najbliższą sobotę, 13 października zapraszamy na nabożeństwo Fatimskiez procesją ze świecami, które rozpocznie się różańcem o godz.: 17:15, następnie Msza Św. o godz. 18.00.

 

 1. Spotkanie dla uczniów klas VII i ich rodzicóww niedzielę 14 października po Mszy Świętej o godz. 9.00.

Jednocześnie przypominamy o złożeniu deklaracji przez uczniów klas VII, VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjalnych. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Od wczoraj trzech naszych parafian rozpoczęło w Łodzi przygotowanie do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Archidiecezjalny Kapelan Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnejzaprasza strażaków na pielgrzymkędo kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lutomiersku
  (ul. Kopernika 3), która odbędzie się 20 października2018 r. Mszy św. o godz. 11.00 z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 60. rocznicy powstania Ołtarza Strażackiego w Lutomiersku przewodniczył będzie Ks. Bp Ireneusz Pękalski.
 2. W tym roku przypada 49. rocznica śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD– założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Z tej racji w niedzielę14 października o godz. 13.00w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta 9) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Sławomir Sosnowski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 3. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickiezaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 14 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00. Rekolekcje na dobry początek pod hasłem: „Kostka znaczy więcej” odbędą się w dniach 15-18 października. Spotkania rekolekcyjne rozpoczynają się codziennie o godz. 19.30. Poniedziałek: DA „Kamienica”, wtorek: DA „Węzeł”, środa: Jezuickie DA, czwartek: DA „Piątka”.
 4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”zaprasza na pierwszy na ulicach Łodzi męski różaniecw sobotę 13 października2018 r. Modlitwa rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 sprawowaną w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego (ul. Piotrkowska 2). Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów odmawiając wspólnie modlitwę różańcową.
 5. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”zaprasza rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-10 lat), mieszkańców Łodzi na bezpłatne wykłady dotyczące różnych aspektów wychowania i rozwoju dziecka. W ramach projektu odbędzie się cykl 10 wykładów prowadzonych przez pedagogów i psychologów skierowanych do rodziców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, pragną pogłębiać relację rodzic-dziecko lub przeżywają trudności wychowawcze. Wykłady odbywać się będą od 2 października do 4 grudnia w każdy wtorek w godz. 17.00-19.00 w auli Centrum Służby Rodzinie w Łodzi
  (ul. Broniewskiego 1a).
 6. Wydział Duszpasterstwa Rodzinzaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka
  z jakiejkolwiek przyczyny, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji 15 października o godz. 18.00 w Archikatedrze Łódzkiej. Przy wejściu do Katedry zostanie wyłożona Biała Księga, do której będzie można wpisać imię i wiek dziecka.

W dekanacie zgierskimMsza św. w Dzień Dziecka Utraconego będzie sprawowana w kościele pw. Matki Boskiej Dobrej Rady o godz. 17.30. Można wcześniej przesłać informację o imieniu i wieku dziecka na adres kaniewski@archidiecezja.lodz.pl

 1. Centrum Służby Rodzinie i Stowarzyszenie POMOSTw Łodzi zapraszają na bezpłatne konsultacje psychologicznew dniu 10 października w godz. od 12.00 do 19.00 w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie.
 2. Fundacja Służby Rodzinie „Nadzieja”zaprasza dzieci imłodzieżdotkniętych problemem przemocy rówieśniczej lub ich rodziców do skorzystania z bezpłatnegoindywidualnego poradnictwa psychologicznego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i fanpage’u Fundacji.

 

 

 

 

 1. Proszono mnie o przekazanie informacji o Banku Żywności. Osoby samotne, których dochód nie przekracza 1.400,- zł oraz osoby w rodzinie, których dochód nie przekracza 1.200,- zł na osobę mogą ubiegać się o pomoc żywnościową. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę, paniom, które posprzątały różne pomieszczenia.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Zdzisław Magier, l. 75

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.