19 niedziela zwykła 12 sierpnia 2018r.

12 sierpnia 2018

1. Zapraszamy jutro na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 19:00 modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła.

1. Trwamy w naszym czuwaniu przy Chrystusie Eucharystycznym podczas adoracji przeżywając 40 godzinne nabożeństwo. Dziś możliwość adoracji pomiędzy mszami św. oraz po zakończeniu Mszy Św. o godz. 12:00 do wieczornej Eucharystii. W poniedziałek i wtorek o godz. 9:00 Msza Św. z homilią rozpocznie kolejny dzień adoracji. Wieczorem o 18:00 Msza Św. kończąca dzień czterdziestogodzinnego czuwania przy Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy od osobistej, indywidualnej modlitwy nawiedzając świątynię. Nie zapomnijmy o naszym nawróceniu w sakramencie pokuty.

1. W środę Uroczystość odpustowa ku czci NMP WniebowziętejMsze Św. celebrowane według porządku niedzielnegozakończone będą błogosławieństwem ziół i kwiatów. O 12:00 suma odpustowa, podczas której podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Następnie procesją eucharystyczną zakończymy nasze modlitewne skupienie. Nawiedzając nasz kościół możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. Grzegorz Świtalski.

1. W Odpust parafialny zapraszamy na przedstawienieŻycia i Męczeństwa Błogosławionych Sióstr Nazaretanek z Nowogródka. W tym roku – 1 sierpnia – minęło dokładnie 75 lat od rozstrzelania Błogosławionych Sióstr, a tym samym oddania ich życia za ojców rodzin i kapłana. Obraz Błogosławionych Sióstr jest obecny w bocznej kaplicy Matki Bożej. W rolę grających w przedstawieniu wcielą się dorośli, młodzież i dzieci naszej parafii oraz nasz ks. Radek. Zapraszamy serdecznie 15 sierpnia, w środę o godz. 16.30.

1. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za posługę w naszej parafii Siostry Jadwigi i ks. Radosława.

1. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i spotkanie kół różańcowych o godz. 16:45 oraz nabożeństwo różańcowe ok. 17:20.

1. Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemyzbiórkę przyborów szkolnych.Zeszyty, kredki, farby, mazaki, plecaki itp. możemy przynosić do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Wszystkie zgromadzone przybory przekażemy do naszej szkoły.

1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Niepokalanowaw dn. 25 sierpnia. Zapisy u p. Anny Grzanka lub w zakrystii.

1. Intencje mszalne na 2019 rokbędziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej od 20 sierpnia b.

• Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
  1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny(15 sierpnia) zapraszamy wszystkich Archidiecezjan na Mszę św. celebrowaną w Bazylice Archikatedralnej
    o godz. 9.30 pod przewodnictwemKs. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego.
    W tym dniu przypada również 98. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.

1. Duszpasterstwo Rolników zapraszanaArchidiecezjalne Dożynki, któreodbędą się w tym roku w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach w niedzielę26 sierpnia o godz. 11.30. Chciejmy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za tegoroczne zbiory i za wszystkich, którzy uprawiają ziemię oraz zbierają jej plony.

3.93. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy21 sierpnia
z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Napełnieni Duchem Świętym. Zapisy rozpoczną się 13 sierpniai trwać będą codziennie oprócz 15 i 19 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz17.00-20.00w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególna zniżka w tym roku dotyczy bezrobotnych oraz młodzieży przystępującej w tym roku do sakramentu bierzmowania.

Do pielgrzymki, w której można uczestniczyć również duchowo, przygotujemy się przez nowennę odmówioną w każdej łódzkiej parafii. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się na plakatach, stronie internetowej (www.pielgrzymka.lodz.pl) oraz na Facebooku.

1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

1. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Gabriel Sysio, l. 58; Jan Maląg, l. 82