24 niedziela zwykła 16 września 2018r.

24 Niedziela Zwykła

 

16 września 2018

 

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich odpowiedzialnych za dzieło wychowania młodego pokolenia i w intencji naszej Ojczyzny – dzisiaj na godz. 17.15.

 

 1. Dnia17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

 1. Ogłoszenie dla mężczyzn:W najbliższy piątek zapraszam na godz. 20.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 20.00 do 21.00

 

 

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu
  z kościoła na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
 2. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 79. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.

 

 1. Fundacja „SMS Z NIEBA”(www.smsznieba.pl) informuje, że 6 października 2018 r.(sobota) na PGE Narodowy w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży(proponujemy od 14 roku życia) z całej Polski „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”. Idea spotkania skupiona jest wokół rozpoczynającego się w październiku Synodu Biskupów w Rzymie nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Więcej informacji o zamówieniach grupowych na stronie: www.stadionmlodych.euw zakładce „BILETY”.

 

 1. Wydział Duszpasterstwai Wydział Katechetycznyinformują:

Pierwsza Komunia św.– zgodnie z nową instrukcją odbywa się na zakończenie III klasy Szkoły Podstawowej. Rodzice mają obowiązek zgłosić swoje dziecko najpóźniej do końca września u Księdza Proboszcza. Muszą również dostarczyć metrykę chrztu św. dziecka. W przypadku dzieci nieochrzczonych Ksiądz Proboszcz jak najszybciej podejmuje przygotowanie dziecka do chrztu św. włączając w to przygotowanie także jego rodziców. Po rozmowie z rodzicami i rozeznaniu Ksiądz Proboszcz podejmuje decyzję o przyjęciu dziecka do grupy przygotowującej się do sakramentu Eucharystii w jego parafii. Przygotowanie do I Komunii św. odbywa się jednocześnie w parafii i w szkole przez cały rok szkolny. W parafii należy zorganizować spotkania formacyjne osobno z rodzicami i osobno z dziećmi.

 

Sakrament bierzmowania– w tym roku szkolnym zostanie udzielony po przynajmniej rocznym przygotowaniu w klasie III Gimnazjum. Zgodnie z nową instrukcją przygotowanie do sakramentu bierzmowania docelowo ma trwać 3 lata. W tym roku równolegle rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla klas III Gimnazjum oraz dla uczniów klas VII i VIII. Uczniowie klas VIII otrzymają bierzmowanie w klasie I szkoły ponadpodstawowej w roku 2020 po dwuletnim przygotowaniu. Uczniowie klas VII do bierzmowania przystąpią po trzyletnim przygotowaniu również w klasie pierwszej szkoły ponadpodstawowej w roku 2021. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się jednocześnie w parafii i w szkole. Spotkania formacyjne dla kandydatów powinny odbywać się w parafii w grupach przynajmniej raz w miesiącu.

W naszej parafiiprzez wrzesień przyjmujemy zapisy młodzieży do bierzmowania zgodnie z zarządzeniem oraz starszych, którzy jeszcze u bierzmowania nie byli. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Andrzej Mrozik, l. 62

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.