24 niedziela zwykła 16 września 2018r.

16 września 2018

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji wszystkich odpowiedzialnych za dzieło wychowania młodego pokolenia i w intencji naszej Ojczyzny – dzisiaj na godz. 17.15.

1. Dnia17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

1. Ogłoszenie dla mężczyzn:W najbliższy piątek zapraszam na godz. 20.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 20.00 do 21.00

1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu
    z kościoła na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
  2. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 79. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek17 września o godz. 12.00 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.

1. Fundacja „SMS Z NIEBA”(www.smsznieba.pl) informuje, że 6 października 2018 r.(sobota) na PGE Narodowy w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży(proponujemy od 14 roku życia) z całej Polski „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”. Idea spotkania skupiona jest wokół rozpoczynającego się w październiku Synodu Biskupów w Rzymie nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Więcej informacji o zamówieniach grupowych na stronie: www.stadionmlodych.euw zakładce „BILETY”.

1. Wydział Duszpasterstwai Wydział Katechetycznyinformują:

Pierwsza Komunia św.– zgodnie z nową instrukcją odbywa się na zakończenie III klasy Szkoły Podstawowej. Rodzice mają obowiązek zgłosić swoje dziecko najpóźniej do końca września u Księdza Proboszcza. Muszą również dostarczyć metrykę chrztu św. dziecka. W przypadku dzieci nieochrzczonych Ksiądz Proboszcz jak najszybciej podejmuje przygotowanie dziecka do chrztu św. włączając w to przygotowanie także jego rodziców. Po rozmowie z rodzicami i rozeznaniu Ksiądz Proboszcz podejmuje decyzję o przyjęciu dziecka do grupy przygotowującej się do sakramentu Eucharystii w jego parafii. Przygotowanie do I Komunii św. odbywa się jednocześnie w parafii i w szkole przez cały rok szkolny. W parafii należy zorganizować spotkania formacyjne osobno z rodzicami i osobno z dziećmi.

Sakrament bierzmowania– w tym roku szkolnym zostanie udzielony po przynajmniej rocznym przygotowaniu w klasie III Gimnazjum. Zgodnie z nową instrukcją przygotowanie do sakramentu bierzmowania docelowo ma trwać 3 lata. W tym roku równolegle rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla klas III Gimnazjum oraz dla uczniów klas VII i VIII. Uczniowie klas VIII otrzymają bierzmowanie w klasie I szkoły ponadpodstawowej w roku 2020 po dwuletnim przygotowaniu. Uczniowie klas VII do bierzmowania przystąpią po trzyletnim przygotowaniu również w klasie pierwszej szkoły ponadpodstawowej w roku 2021. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się jednocześnie w parafii i w szkole. Spotkania formacyjne dla kandydatów powinny odbywać się w parafii w grupach przynajmniej raz w miesiącu.

W naszej parafiiprzez wrzesień przyjmujemy zapisy młodzieży do bierzmowania zgodnie z zarządzeniem oraz starszych, którzy jeszcze u bierzmowania nie byli. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Andrzej Mrozik, l. 62

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.