26 niedziela zwykła 30 września 2018r.

30 września 2018

1. Jutro rozpoczynamy miesiąc różańca świętego. Każdego dnia o godz. 17:15rozważać będziemy tajemnice naszego zbawienia. Grupy parafialne zachęcamy do prowadzenia różańca. Dla dzieci przygotowane są obrazki za udział w nabożeństwach różańcowych. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

1. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie podczas Mszy Św. o godz. 10:30 w niedzielę 7 października br.

1. Rodzicom i kandydatom do przyjęcia sakramentu bierzmowania z kl. III Gimnazjum oraz VIII Szkoły Podstawowej przypominamy o spotkaniu w niedzielę 07 października po Mszy Św. o godz. 9:00. Jednocześnie przypominamy o złożeniu deklaracji przez uczniów klas VII, VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjalnych. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie dla uczniów klas VII i ich rodziców w niedzielę 14 października po Mszy Świętej o godz. 9.00.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy o godz. 7:00 nabożeństwo Godziny Św. i spotkanie z grupą Wieczernika modlitwy za kapłanów oraz Towarzystwa Przyjaciół WSD. W piątek okazja do spowiedzi w godz. 6:30 – 7:30 i po południu od godz. 15:45.Msze Św. o godz. 16:30 i 18:00.. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 8:30. W I piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od Mszy Świętej porannej do wieczornej.

1. W najbliższą niedzielę, w Święto NMP Różańcowej, zapraszamy wszystkich: zelatorki, zelatorów, członków Żywego Różańca na godz. 17.00 na uroczyste odnowienie swojego trwania w Żywej Róży, następnie o 17.15 nabożeństwo Różańcowe.

1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę miesiąca przeznaczone będą na potrzeby WSD w Łodzi.

1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kościele. Polecamy tygodniki: „Niedziela”, Idziemy” i „Gość Niedzielny” oraz „Osservatore Romano”. Od tego miesiąca można wziąść za darmo „Dobre Nowiny”, jak również w kruchcie kościoła są wyłożone archiwalne numery „Miłujcie się”, w celu zapoznania się z Pismem, które będziemy prenumerować.

1. W kancelarii parafialnej od dnia 8 października będziemy przyjmować na wypominkiroczne, półroczne i oktawalne. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 9 czerwca 2019r. a Rocznica 16 czerwca 2019r.. Jednak od roku 2020 chciałbym zmienić, aby I Komunia Świętabyła w stałym terminie zawsze w III niedzielę majaa Rocznica w IV niedzielę maja. Czekam do końca października br.. na odzew zwłaszcza tych rodziców, których ta sprawa będzie dotyczyć Czy jest to lepsza zmiana, czy też nie, czy jest warta wprowadzenia?

10.    Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Wyższe Seminarium Duchownew Łodzi zaprasza na uroczystą Inaugurację nowego Roku Akademickiego 2018/2019, która odbędzie się we wtorek 2 października. O godz. 10.00w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św.koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. Następnie w gmachu seminaryjnym odbędzie się dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

1. Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskiejodbędzie się w sobotę 13 października. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są członkowie wszystkich grup Żywego Różańca, kapłani diecezjalni i zakonni, siostry zakonne, alumni i wierni świeccy. Na zakończenie przewidziany jest wspólny posiłek orazkoncert. Księża Proboszczowie proszeni są o pomoc w organizowaniu przyjazdu grup pielgrzymkowych do Łasku.

Program:

godz. 10.30 –powitanie pielgrzymów; konferencja

godz. 11.00 –nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej

godz. 11.40 –przygotowanie do liturgii Mszy św.

godz. 12.00 uroczysta Msza św. koncelebrowana

godz. 14.00 –posiłek dla wszystkich uczestników Uroczystości

–koncert

–podziękowanie; zakończenie pielgrzymki

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę, paniom, które prasowały ornaty i posprzątały różne pomieszczenia.
  2. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Jarosław Przeworski, l. 63

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.