28 niedziela zwykła, 14 października 2018r.

28Niedziela Zwykła

 

14 Października 2018r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowejnasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

 

 1. Trwamy w miesiącu różańca świętego. Każdego dnia o godz. 17:15rozważamytajemnice naszego zbawienia. Grupy parafialne zachęcamy do prowadzenia różańca. Dzieci zapraszamy każdego dnia ale szczególnie we wtorki i czwartki. Dla dzieci przygotowane są obrazki za udział w nabożeństwach różańcowych. Ci zaś, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

 

 1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominkiroczne, półroczne i oktawalne. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

 

 1. Dwa ogłoszenia dla mężczyzn:

Pierwsze:

Wszystkich mężczyzn, zapraszam w najbliższy piątekna godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00w milczeniu, w ciszy.

Weźcie ze sobą swoich braci, przyjaciół, kumpli i znajomych! Serdecznie zapraszam na godzinę modlitwy w ciszy kościoła.

oraz drugie:

Zapraszam również mężczyzn do wstąpienia do plutonu różańcowego. Każdy z nas odmawia 1 dziesiątkę różańca, czyli KAŻDEGO DNIA będzie odmawiany CAŁY różaniec.

Możesz modlić się w dowolnym dla siebie miejscu i o dowolnej porze dnia. Jesteś zainteresowany, chcesz poznać szczegóły serdecznie zapraszam.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

 

 1. W przyszłą niedzielę:
 • po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 • spotkanie Kół Żywego Różańcao godz. 16.45.
 • siostry nazaretanki zapraszają na spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Są to spotkania dla rodzin, gdzie ma miejsce Eucharystia, konferencja i czas wspólnej rozmowy. Wszystko zaczyna się o godz. 15.00 u sióstr w klasztorze. Zapraszamy wszystkie inne rodziny, które by chciały dołączyć.

 

 1. Ogłoszenie dla młodzieży!W każdy piątek o godz. 19.00 u sióstr są spotkania dla młodych, tzw. Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej. Chętnych młodych serdecznie zapraszamy.

 

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Robertem.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kościele. Polecamy tygodniki: „Niedziela”, Idziemy”, „Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Miłujcie się” w cenie 4 zł.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
 2. Duszpasterstwo związków niesakramentalnychzaprasza na kolejne spotkanie dotyczące adhortacji Papieża Franciszka „Amoris laetitia”, które odbędzie się 14 październikao godz. 18.00w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi(ul. Nawrot 104).

(Wszelkich informacji udziela Ks. Dominik Lubiński – paulubin@wp.pl, tel. 882 427 430)

 

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznejzaprasza wszystkich związanych z posługą chorym,z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na uroczystą Mszę św. celebrowaną 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).

 

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Zofia Ottomańska, l. 81; Krystyna Madej, l. 68

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.