29 niedziela zwykła, 21 października 2018r.

21 Października 2018r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

1. Dzisiaj spotkanie Kół Żywego Różańcao godz. 16.45 a następnie nabożeństwo różańcowe.

1. Trwamy w miesiącu różańca świętego. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17:15.

1. Zapraszam w najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy Świętej Wieczornej na spotkanie modlitewne Diakonii Modlitwy.

1. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominkiroczne, półroczne i oktawalne. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania w kruchcie kościoła.

1. W listopadzie roznoszone będą opłatki do naszych domów. Zwyczajem tej parafii jest, że robią to księża, jednak chcę zachęcić zwłaszcza różne grupy parafialne by włączyły się w akcje roznoszenia opłatków. Zapraszam też przedstawicieli poszczególnych ulic, wiosek, na których się mieszka i jest się tam znanym. Pozwoli to na szybsze dotarcie do naszych domów z opłatkiem a księżom na zajęcie się bardziej duszpasterstwem w parafii. Osoby delegowane otrzymają właściwe zaświadczenia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1. Noc Świętychw Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się w środę 31 października o godz. 19.30. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.
  2. Wyższe Seminarium Duchowneinformuje, że tradycyjna zbiórka ofiarna potrzeby Uczelni na cmentarzach naszej Archidiecezji będzie przeprowadzona w dniu 1 listopadabr. Dzięki tej zbiórce Seminarium może w ciągu całego roku normalnie funkcjonować. Przełożeni wraz z seminarzystami za okazaną pomoc i zaangażowanie składają wyrazy wdzięczności. Zapewniają również o stałej pamięci w modlitwie za dobroczyńców i ofiarodawców,
    w intencji których co czwartek sprawują Eucharystię w kaplicy seminaryjnej.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Leszek Jabłoński, l. 90

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.