3 niedziela adwentu

3     Niedziela Adwentu

 

16 Grudnia 2018r.

 1. W trzecią niedzielę Adwentu trwamy na wspólnym czuwaniu podejmując trud rekolekcyjnych ćwiczeń duchowych. Jutro dzień spowiedzi i zakończenie rekolekcji. Zapraszamy do konfesjonałów rano od 9:30 i po południu od 16:30. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6.30; 10:00 i 18:00 oraz nabożeństwo dla dzieci o 16.30. Dziś także rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 

 1. Ze względu na rekolekcje nie będzie spotkania z Żywym Różańcem. O godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

 

 1. W czwartek 20 grudnia adoracja adwentowa w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 19:00. Będzie można w tym czasie skorzystać ze spowiedzi w kościele.

 

 1. Natomiast w piątek 21 grudnia Mszą Św. o godz. 18:00 rozpoczniemy wigilię dla osób samotnych z naszej parafii, które wcześniej zgłosiły swój udział. Spotkanie przygotowują Rodziny stowarzyszone we wspólnocie rodzin Św. Rodziny z Nazaretu. Po mszy św. spotkanie przy wigilijnym stole w salce w dolnym kościele.

 

 1. Ogłoszenie dla mężczyzn: W najbliższy piątek zapraszam na godz. 20.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 20.00 do 21.00

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Włączmy się wielkodusznie swoją ofiarą w dzieło ratowania poczętych dzieci, zagrożonych w swoim istnieniu.

 

 1. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć sianko na wigilijny stół oraz stroiki, ozdoby świąteczne i pierniczki wykonane własnoręcznie przez „Boże Nutki”. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby Zespołu.

 

 1. RORATY– w dni powszednie codziennie o godz. 6:30.Natomiast następna poranna Msza święta w Adwencie o godz. 7.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w roratach zwłaszcza dzieci zapraszamy na Mszę Świętą Czuwaniaod poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. W kruchcie kościoła także do nabycia są opłatki.

 

 1. Bardzo dziękuję Rodzinie za ufundowanie sprzętu przenośnego dla naszych wokalnych zespołów. Ufundowany dar widzimy po obu stronach naw głównych. Serdeczne Bóg zapłać. A Parafia zakupiła nowy mikser dla zespołów wokalnych.

 

 • Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

1.Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się w Atlas Arenie12 stycznia (sobota) 2019 rokuo godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonia Krzysztoń, Mate.O wraz z Orkiestrą AUKSO. Podczas koncertu będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem oraz śpiewać nasze polskie kolędy. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl

 1. Franciszkanie z ul. Rzgowskiej 41azapraszają na spowiedź „ostatniej szansy” w niedzielę 23 grudnia. Tego dnia oo. Franciszkanie służą spowiedzią w godz. 16.00-21.00. Msze św. w tym czasie sprawowane będą o godz. 16.00, 18.00 i 20.00.
 2. Bilety na koncert „Betlejem w Łodzi”oraz cegiełki charytatywne i płyty CD można kupić online na stronie internetowej: www.betlejemwpolsce.pl, w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży (ul. Ks. I. Skorupki 13/2) oraz na portierni Kurii Archidiecezji Łódzkiej (ul. Ks. I. Skorupki 3).

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Roman Balcerzak, l. 83; Jan Zgoła, l. 83

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.