33 niedziela zwykła, 18 listopada 2018r.

33   Niedziela Zwykła

18 Listopada 2018r.

 

 1. Dzisiejszą niedzielę  przeżywamy w Kościele,  ustanowiony przez  papieża Franciszka, jako II Światowy Dzień Ubogich. Dziękujemy za hojność okazaną w przynoszonych darach. Jednocześnie prosimy o dalsze zgłaszanie osób potrzebujących wsparcia, do których będziemy mogli dotrzeć z charytatywną pomocą wspólnoty parafialnej.
 2. Przypominamy również, o organizowanej w naszej parafii, w dniu 21 grudnia br. drugiej Wigilii dla Samotnych. Osoby, które w Wigilię Bożego Narodzenia będą same zapraszamy do wspólnego stołu. Zgłaszać się można w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do soboty 8 grudnia br. włącznie. Rozejrzyjmy się wokół siebie i pomóżmy tym, dla których osobiste zgłoszenie swojego udziału będzie trudnością.

 

 1. Dzisiaj także, spotkanie z Apostolstwem Żywego Różańca o godz. 16:45, a po spotkaniu o 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji osób ubogich.

 

 1. Przypominamy, iż dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VII i VIII szkoły podstawowej, za tydzień również po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klasy III gimnazjum.

 

 1. Próby chóru   w  każdą   środę   w  kaplicy   Miłosierdzia   Bożego  o   19:00. Zapraszamy chętnych i tych niezdecydowanych.

 

 1. ogłoszenie dla mężczyzn:

Wszystkich mężczyzn, zapraszam w najbliższy piątekna godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00w milczeniu, w ciszy.

Weźcie ze sobą swoich braci, przyjaciół, kumpli i znajomych! Serdecznie zapraszam na godzinę modlitwy w ciszy kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku  Po Mszy Św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa.

 

 1. Jak co roku w tę niedzielę będziemy wpierać materialnie WSD Łodzi. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na Seminarium Duchowne w AŁ.

 

 1. Wszystkim, którzy nas gościli w minionym tygodniu przyjmując z naszych rąk opłatek wigilijny serdecznie dziękujemy za życzliwość i hojność na rzecz parafii. Dziękuję wszystkim osobom, które angażują się w pomoc przy roznoszeniu opłatków. W poniedziałek z opłatkiem do niektórych naszych domów zawitają klerycy WSD, którzy formują się w naszym parafialnym domu. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób w najbliższą sobotę zakończymy roznoszenie opłatków do naszych domów. Gdyby jakaś ulica została opuszczona, pominięta proszę o zgłaszanie do kancelarii, wtedy mieszkańców na tych ulicach odwiedzimy w przyszłym tygodniu.
 2. Ofiary składane przy okazji roznoszenia opłatków przeznaczymy na kotary w kościele oraz na nowe organy do kaplicy Miłosierdzia. Stare niestety się zużyły. Bóg zapłać. A w tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulic:

 

 1. Porządek roznoszenia opłatka:

Porządek roznoszenia opłatka wigilijnego

Poniedziałek 19 listopada 2018r.

O godz. 10.00 – ulice: Tuwima, Kresowa, Skromna, Prosta, Czajkowskiego, Szweycerów(R. Luksemburg), Powstańców Styczniowych, 3 Maja, Jawornickiego(Findera), Wyspiańskiego, Orzeszkowej

Od godz. 15.00– ulice: Sportowa, Jagodowa, pl. Szarych Szeregów, Jagiełły, Piotrkowska,Kolonijna, Sandomierska, Sadowa, Wierzbowa, Niska, Ostatnia, Wojska Polskiego, Obwodowa, Torowa (od PKP do Numerków), Bracka, Nowobracka

Wtorek 20 listopada 2018r.

Od godz. 15.30 ulice: Miodowa, Zagajnikowa, Iglasta, Modrzewiowa, Graniczna, Grzybowa, Wysoka, Piękna, Harcerska, Plażowa

Środa 21 listopada 2018r.

Od godz. 10.00 ulice: Komuny Paryskiej

Od godz. 15.30 ulice: Dolna, Łączna, Piaskowa, Lubelska, Sosnowa, Wronowice Wieś

Czwartek 22 listopada 2018r.

Od godz. 10.00ulice: Błękitna, Bliska, Torowa (od Skromnej do PKP i od PKP do cmentarza)

Piątek 23 listopada 2018r.

Od godz. 10.00ulice:Leśników Polskich, Poleszyn

Sobota 24 listopada 2018r.

Od godz. 10.00ulice:  Lipowa i boczne

Od godz. 12.00 ulica: Rolnicza

 1. W kruchtach kościoła możemy nabyć świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom a w tygodniu w zakrystii.
 1. Nasza Parafia w najbliższym Roku przeżywać będzie 70-lecie istnienia. Z tej racji została przygotowana pamiątkowa publikacja, którą można nabyć – jest ona wyłożona na stoliku pod chórem.
 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
 2. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest zarazem Świętem Akcji Katolickiej. Uroczyste obchody odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w przeddzień w sobotę
  24 listopada.Mszy św. o godz. 18.00przewodniczyć będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Poprzedzi ją wykład o godz. 17.00 prof. dra hab. Mariana Drozdowskiego, historyka PAN z Warszawy nt. „Narodziny niepodległości w Łodzi”.

 

2.Duszpasterstwo nauczycielizaprasza w dniu 19 listopada 2018 rokuo godz. 18.00na spotkanie z ks. dr. Pawłem Gabarom na temat: „Świadczyć o miłości przez wiedzę”. Spotkanie będzie miało miejsce w Domu Studentek im. św. Urszuli Ledóchowskiej
(ul. Czerwona 6) prowadzonym przez Siostry Urszulanki.

3.Stowarzyszenie Łódzkie Klub „Amazonka”wraz z Duszpasterstwem Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkie osoby dotknięte chorobą nowotworową, ich rodziny i opiekunów na Mszę św. do Bazyliki Archikatedralnej 22 listopada 2018 r.
o godz. 17.00.

 1. Centrum Służby Rodziniezaprasza do udziału w Boskich Randkachprzeznaczonych dla katolickich singli. Kolejna tegoroczna edycja odbędzie się w czwartek 6 grudnia 2018 r.(Mikołajki) i rozpocznie Mszą św. w intencji dobrego męża i dobrej żonyo godz. 18.00. Do udziału w tej edycji zaproszone są osoby w wieku 20-31 lat. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje na stronach Centrum Służby Rodzinie(www.csr.org.pl) lub na fanpagu. 
 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy. Informacje u Siostry Matyldy.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Władysław Jurewicz, l. 86; Franciszka Wilkowska, l. 88; Helena Stanisławska, l. 92; Zofia Zarębska, l. 83

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.