Ogłoszenia parafialne, 4 Niedziela Wielkanocna, 8 maja 2022r.

Niedziela Wielkanocna

8 Maja 2022r.

1. Dzisiaj taca na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

1. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 14.30, na którą zapraszają członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny wraz z siostrami nazaretankami z naszej parafii.

1. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano. Dzisiaj i w każdą niedzielę nabożeństwo będziemy kończyć procesją wokół kościoła.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

1. We wtorek katecheza dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej w Sali dolnego kościoła.

1. W najbliższy piątek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O godz. 17.00 wyruszymy w procesji z różańcem fatimskim. Na ten różaniec zabierzmy ze sobą świece. Po nim nabożeństwo majowe.

1. Podobnie jak w ubiegłych latach planujemy w maju Msze Święte przy krzyżach na poszczególnych wioskach wypraszając błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje z obrzędem błogosławieństwa pól. Prosimy o ustalenie z nami terminów tych Mszy Świętych.

Msze święte:

przy krzyżu w Poleszynie Dolnym dla mieszkańców w niedzielę 15 maja o godz. 15.00

przy krzyżu w Baryczy dla mieszkańców Baryczy i Ostrowa w środę 25 maja o godz. 19.00

1. W czwartek 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy proszę:

I ołtarz – młodzież Nazaretańską wraz z rodzinami ze Stowarzyszenia Rodzin Nazaretańskich

II ołtarz– druchów z OSP

III ołtarz – rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz kleryków

IV ołtarz – mieszkańców Baryczy i Ostrowa

Zostały wykonane banery na każdy ołtarz, dlatego odpowiedzialnych za przygotowanie poszczególnych ołtarzy proszę o zgłoszenie się do księdza proboszcza.

1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + ; Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

1. Ks. abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa w czasie Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 13 maja 2022 r. Uczestnicy wyruszą o godz. 19.00 sprzed kościoła polskokatolickiego w Łodzi

(ul. Limanowskiego 60). Następnie przejdą przed kościół starokatolicki mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 28. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

2. Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin czcigodnej sługi bożej Wandy Malczewskiej.

W związku z tym jubileuszem, w tym dniu o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Czcigodnej Sługi Bożej w Parznie.

3. Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 22 maja. Chcemy modlitwą wesprzeć kobiety i dzieci przybyłe do Polski z Ukrainy. Podczas modlitwy towarzyszyć nam będą relikwie św. Rity. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00, na godz.14.00 zaplanowano Mszę św. z aktem zawierzenia kobiet Maryi, a na godz. 16.00 – modlitwę różańcową.

4. Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich członków zespołów synodalnych (świeckich

i duchownych), a także osoby indywidualne, dla których ważna jest przyszłość Kościoła, na spotkanie presynodalne, które odbędzie się 21 maja 2022 r. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Podczas tego spotkania zostanie zaprezentowana wstępna synteza diecezjalna i podsumowana dotychczasowa praca zespołów synodalnych.

Program spotkania:

10.00 – przywitanie uczestników – abp Grzegorz Ryś,

10.10 – przebieg prac synodalnych w archidiecezji łódzkiej – ks. Wiesław Kamiński,

10.30 – prezentacja projektu syntezy synodalnej – prof. Kaja Kaźmierska,

11.15 – przerwa na kawę,

11.45 – praca w grupach nad projektem syntezy,

12.45 – podsumowanie pracy w grupach,

13.15 – Msza św.

1. Z racji jubileuszu 200. rocznicy urodzin czcigodnej sługi bożej Wandy Malczewskiej,

14 maja o godz. 19.30 w Parznie odbędzie się spotkanie kapłanów archidiecezji łódzkiej.

W programie Nieszpory z homilią regensa penitencjarii apostolskiej ks. prał. Krzysztofa Nykla. Po Nieszporach organizatorzy zapraszają na wspólny posiłek.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.