Ogłoszenia parafialne, 13 Niedziela Zwykła, 26 czerwca 2022r

13 Niedziela Zwykła

26 Czerwca 2022r.

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30

 1. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych: Odbiór zdjęć z uroczystości pierwszokomunijnej jutro w poniedziałek 27 czerwca bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. Przed kościołem.

 1. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy Św. o godz. 6:30; 7:00; 9:00 i 18:00 modlić się będziemy w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, abyśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Składane w tym dniu ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Natomiast dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek.

 1. Decyzją ks. Arcybiskupa z dniem 1 lipca nastąpią zmiany personalne w naszej parafii. Posługę wikariusza w naszej parafii kończy ks. Tomasz Mackiewicz, który został mianowany proboszczem parafii św. Jana Pawła II w Zgierzu oraz ks. Prefekt Bartłomiej Franczak, który został mianowany Diecezjalnym Moderatorem Ruchu Światło-Życie. Podziękowanie za posługę ks. Tomasza będzie w środę na Mszy Świętej o godz. 18.00 a ks. Bartłomieja w przyszłą niedzielę o godz. 9.00

 1. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota. W piątek spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła. W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00, następnie nabożeństwo różańcowe.

 1. W gablotach i przy wyjściu z kościoła w folderach można znaleźć terminy rekolekcji, warsztatów, skupień, pielgrzymek i innych form spotkań, połączonych np. ze spływem kajakowym czy wędrówką w górach, dla młodzieży, małżeństw, całych rodzin i osób pojedynczych. Wszystko to organizują siostry nazaretanki w całej Polsce i poza granicami kraju. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania w czasie wakacji.

 1. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Danuta Kaźmierska, l. 81; Tadeusz Ratajczyk, l. 87; Jarosław Budka, l. 58; Sławomir Kopka, l. 63. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjny kurs przedmałżeński online. Kurs ten w formie Wieczorów dla Zakochanych odbywać się będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 19.00, w dniach od 19 lipca do 11 sierpnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl (to będzie jedyny kurs przedmałżeński prowadzony w wakacje).

 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniu 6 lipca (środa) 2022 r. od godz. 9.00. Kolejna odbędzie się 14 września (środa). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

 

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.