Porządek roznoszenia opłatków

Porządek roznoszenia opłatka wigilijnego Poniedziałek 12 listopada 2018r. Od godz. 10.00 – ulice: Wileńska, Krasickiego, Letnia, Sosnowa – Przygoń i Wakacyjna, Topolowa, Wczasowa, Tęczowa Od godz. 14.00 – ulice: Krótka, Pogodna, Mokra,   Od godz. 15.00– ulice: Orpelów Numerki I i II, , Sejmowa, Toruńska, Ogrodowa, Osiedle – Wronowice – Poleszyn Wtorek 13 listopada 2018r. […]

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Niedziela 11 marca 7.30 – Msza Święta z nauką ogólną 9.00 – Msza Święta z nauką ogólną i dla młodzieży 10.30 – Msza Święta z nauką dla dzieci 12.00 – Msza Święta z nauką ogólną 17.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną 18.00 – Msza Święta z nauką ogólną   Poniedziałek 12 marca 9.00 – […]

Wspólnota Mężczyzn przy parafii Wniebowzięcia NMP w Kolumnie

Nie ma ważniejszego stanu we wspólnocie parafialnej niż stan męski. Czemu więc tak mało widoczni jesteśmy w życiu parafii, w życiu Kościoła ?  Żeby być mężczyzną trzeba dobrze wypełniać role, które są nam przypisane od wieków: role syna, męża, ojca;     Dzisiejszy świat stara się odebrać mężczyźnie jego tradycyjne funkcje w społeczeństwie, w rodzinie […]

Dzień Jedności Liturgicznej Służby Ołtarza

Tradycyjnie w sobotę przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata ministranci z Archidiecezji Łódzkiej spotykają się, by wspólnie się modlić i wziąć udział w programie powołaniowym organizowanym przed kleryków Wyższego Seminarium Duchownego. Z naszej parafii udała się grupa 12 ministrantów wraz z ks. Radkiem. Wzięli oni udział we Mszy świętej, którą sprawował Ks. Bp Ireneusz Pękalski. Następnie […]