Ankieta

ARCYBISKUP                                                                      Łódź, dnia 1 stycznia 2019 roku

METROPOLITA ŁDZKI                                                 Abp-1.0-1/2019

Przewielebny Księże Proboszczu,

w styczniu 2018 roku w Archidiecezji Łódzkiej rozpoczął się synod duszpasterski. Rok 2018 był poświęcony młodzieży, 2019 – rodzinie, a 2020 – parafii. Odpowiednio – we współpracy z socjologami z Uniwersytetu Łódzkiego – została przygotowana ankieta skierowana w 2017 do młodzieży, w 2018 roku do rodzin, a w 2019 roku do wszystkich parafian. Wyniki ankiet zostaną wykorzystane w opracowaniach naukowych, z których korzystać będą badacze i uczestnicy Synodu.

Ankieta ma formę internetową, jest całkowicie anonimowai znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/ankieta-parafia

QR-code:

Wypełnienie ankiety zajmuje około 30 minut.

Bardzo proszę Przewielebnego Księdza Proboszcza o pomoc w przeprowadzeniu ankiety. Zaangażowanie Księdza będzie polegało na:

1. rozdawaniu przez kapłanów odbywających kolędę ulotek z informacją o ankiecie
    i ZACHĘCANIE WSZYSTKICH PARAFIAN (również tych, którzy nie chodzą do kościoła – dla nich przeznaczona jest krótsza wersja bez wyrażania opinii na temat życia parafii) do wypełnienia ankiety
    ;
  2. przypominanie PRZEZ CAŁY STYCZEŃ w ogłoszeniach parafialnych o możliwości wypełnienia ankiety;
  3. umieszczenie informacji o ankiecie PRZEZ CAŁY STYCZEŃ w gazetce i gablocie parafialnej;
  4. umieszczenie zachęty do jej wypełnienia oraz linku do niej w WIDOCZNYM MIEJSCU na stronie internetowej parafii;
  5. udzielanie pomocy tym, którzy chcieliby ją wypełnić, a nie mają dostępu do komputera czy Internetu.

Proszę Księdza Proboszcza, ankieta skierowana jest do WSZYSTKICH i ma wyłącznie charakter internetowy, dlatego od zaangażowania Księży zależy liczba osób, które będą chciały podzielić się swoją opinią.

Dziś też pragnę zapowiedzieć, że – pod koniec stycznia tego roku – do wszystkich Księży Archidiecezji Łódzkiej trafi ankieta specjalnie opracowana na temat parafii.

Serdeczne błogosławieństwo na każdy dzień Nowego 2019 Roku

Abp Grzegorz Ryś