Boże Nutki

Dziecięcy Zespół Parafialny „Boże Nutki” został założony we wrześniu 2011 roku przez S. Clarettę, nazaretankę, która do dnia dzisiejszego jest jego Opiekunką. Wcześniej istniała kilkuosobowa Schola dziecięca, która nie miała regularnych spotkań. Przez 5 lata istnienia „Bożych Nutek” przewinęło się przez Zespół ok. 100 Dzieci. W tej chwili Zespół liczy ponad 40 Dzieci pragnących śpiewać dla Boga i na Jego Chwałę. Spotykamy się w soboty na próbach oraz w niedziele o godz. 10.30 na Eucharystii. W każdym roku w niedzielę poprzedzającą wspomnienie Św. Cecylii, odbywa się podczas Mszy Świętej uroczyste przyjęcie nowych Członków, głośne wypowiedzenie postanowień, nałożenie złotych pelerynek oraz wręczenie legitymacji Zespołu. Dzieci nie tylko śpiewają, ale spotykają się na wspólnej modlitwie, na ogniskach, wyjazdach do kina, pieszych pielgrzymkach, wyprawach rowerowych i wyjazdach autokarowych (m.in. Licheń, Częstochowa, Olsztyn k. Częstochowy, Niepokalanów, Laski Uniejów, Kleszczów, Kalisz, Ostrzeszów, Góra Krzyża Jubileuszowego, Św. Katarzyna, Kielce, Chęciny…) Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia członkowie Zespołu przygotowują Jasełka i rozprowadzają wśród Parafian własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki. W każdym roku również występują na koncercie podczas parafialnego odpustu. Boże Nutki były także uczestniczkami Forum Dzieci w Łodzi 26 lutego.

Biorą udział w festiwalach i konkursach:

• 3 razy Festiwal Piosenki Religijnej „ŁASKawość” w Łasku ( 2 razy wyróżnienie i 1 raz III miejsce)

• 2 razy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Buczku ( 2 razy Grand Prix)

• 1 raz Festiwal Piosenki Dziecięcej w Buczku (wyróżnienie)

• 1 raz Festiwal „Śpiewamy dla Jana Pawła II” w Zduńskiej Woli (II miejsce)

Rodzice Dzieci z Zespołu mają również swoje zebrania formacyjne, informacyjne i rekreacyjne, są bardzo zaangażowani w pomoc przy konkursach i wyjazdach. Dzięki ich pomocy udało zorganizować zbiórkę pieniędzy na powstające przy naszej Parafii Centrum dla Dzieci i Młodzieży, a także na półkolonie organizowane przez Centrum Młodzieżowe w Pabianicach, na szkołę w Ghanie w Afryce, oraz zbiórkę ubrań dla Podopiecznych ze świetlicy „Tropiciele Marzeń” z Pabianic i zbiórkę potrzebnych rzeczy dla Domu Samotnej Matki Łodzi.pp