II Niedziela Adwentu 2017

 1. Zapraszamy na RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, w których możemy uczestniczyć w dni powszednie codziennie o godz. 6:30.
 2. W środę 13 grudnia o godz. 17:00 różaniec fatimski. Po nim wypominki za zmarłych a następnie wieczorna Msza św. poprzedzona nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
 3. Rekolekcje adwentowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczniemy w najbliższą sobotę, 16 grudnia. Poprowadzi je ks. Jacek Cedrowski. W ramach rekolekcji:
  • w niedzielę msze św. wg porządku niedzielnego.
  • w poniedziałek dzień spowiedzi adwentowej: rano od 9:30 spowiedź, 10:00 Msza Św. z nauką rekolekcyjną i po południu od 17:15 spowiedź a o 18:00 Msza Św. kończąca tegoroczne rekolekcje w Adwencie. Zapraszamy i zachęcamy do uczestniczenia w duchowym przygotowaniu się na przyjście Zbawiciela.
  • w sobotę msze św. z naukami o godz. 10:00 i 18:00.
 4. Wczoraj zakończyliśmy roznoszenie opłatków wigilijnych. Dziękujemy serdecznie za ogromną życzliwość z jaką spotykaliśmy się w każdym domu, jak również za złożone przy tej okazji ofiary. Istnieje możliwość nabywania opłatka wigilijnego w kancelarii parafialnej bądź zakrystii przez tych, do których nie dotarliśmy w czasie roznoszenia.
  Składamy podziękowania również za złożone w dniu dzisiejszym ofiary do puszek na rzecz pomocy dla Kościoła na Wchodzie – Bóg zapłać.
  Za tydzień – w niedzielę 17 grudnia br. w całej Archidiecezji odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 5. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęła w naszym kościele choinka z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Jeśli ktoś chciałby sprawić radość tym dzieciom i podarować prezent świąteczny, może zabrać białe serduszko przypięte do czerwonego. Proponujemy, by jego wartość nie przekraczała 150 zł. Gotowe prezenty, z naklejonymi owymi białymi serduszkami, można przynosić i stawiać w pobliżu choinki do środy 20 grudnia.
 6. Podobnie jak w ubiegłą niedzielę Szkolne Koło Caritas po każdej Mszy Św. rozprowadza w kruchtach świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 7. Dziś także oprócz świec Boże nutki wraz z rodzicami oferują sianko na wigilijny stół oraz stroiki, ozdoby świąteczne i pierniczki wykonane własnoręcznie. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby Zespołu.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej którą można nabyć w kruchtach kościoła. Oprócz Niedzieli, Idziemy i Gościa Niedzielnego dziś proponujemy jeszcze List do Pani.