II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 08.04.2018 R.

 1. Dzisiaj w Święto Miłosierdzia, rozpoczynamy w Kościele 74. Tydzień Miłosierdzia. Za pobożnie odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum można dziś uzyskać Odpust zupełny. Serdeczne Bóg Zapłać za złożone do puszki przy wyjściu z kościoła ofiary, które przeznaczone są na dzieła prowadzone przez CARITAS AŁ.
 2. Z racji na dzisiejszą uroczystość zapraszamy na Koronkę i Godzinki do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30. A w salce dolnego kościoła godz. 15:00 rozpocznie się dziś spotkanie wielkanocne, na które Członków KŻR, Wspólnotę Wieczernika za Kapłanów, Tow. Przyjaciół WSD w Łodzi i inne grupy modlitewne serdecznie zapraszamy.
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku obchodzimy w najbliższy poniedziałek 9 kwietnia. W całej Polsce obchodzimy Dzień Świętości Życia i uroczyste rozpoczęcie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte odprawimy o godz. 6:30, 7:00, 10:00 i 18:00. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za dar życia i po homilii nastąpi uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji. Na stolikach znajdują się foldery z informacją o Duchowej Adopcji z modlitwą codzienną. Wszystkich, którzy pragną podjąć Dzieło Obrony Życia, prosimy o przyniesienie wypełnionej deklaracji w poniedziałek i złożymy ją w czasie Mszy Świętej przy ołtarzu. Matkom w stanie błogosławionym udzielimy specjalnego błogosławieństwa w czasie Mszy Św. o godz. 18:00. W Dzień Świętości Życia odbędzie się zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia prowadzony przez Centrum Służy Rodzinie w Łodzi.
 4. W piątek 13 kwietnia o godz. 17:30 różaniec fatimski.
 5. W najbliższą sobotę 14 kwietnia spotkania z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi. Ze względu na ważność tego spotkania prosimy o obecność obojga rodziców (w miarę możliwości). Spotkania odbywać się będą w grupach wg podanego przez siostrę Jadwigę harmonogramu godzinowego. Pierwsza grupa spotyka się o godz. 14:30. Wchodzimy wejściem do kancelarii parafialnej.
 6. W najbliższy czwartek 12 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Miłosierdzia.
 7. Wszystkich, którzy pragną dołączyć do naszego chóru parafialnego i umiejących śpiewać zapraszamy na próbę chóru do kaplicy Miłosierdzia Bożego w środę o godz. 19:00. Zaś dzieci, które chciałyby powiększyć grono zespołu Boże Nutki, s. Lidia zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 10:00 do domu sióstr przy ul. Komuny Paryskiej 10.
 8. Za tydzień w niedzielę spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania po Mszy Św. o godz. 10:30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Obecność obowiązkowa.
 9. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Biblijny i przeżywać będziemy drugi Narodowy dzień czytania Pisma Św. „WEŹIMIJCIE PISMO ŚWIĘTE” (List św. Pawła Apostoła do Rzymian).
 10. Zaś ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą naszym wsparciem dla WSD w Łodzi.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: Śp. Krystyna Szczepaniak, Bożena Nowacka, Romualda Madej. Dobry Jezu a nasz Panie…