II niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2018 r.

Komunikaty   duszpasterskie

 

 

 1. We wszystkie niedzielne popołudnia Wielkiego Postu o godz. 17:15 gromadzimy się w świątyni, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale i rozważać Mękę Pańską. Wszystkich serdecznie zapraszamy dzisiaj do licznego udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach oraz Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 2. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki Wielkiego Postu dzieci, młodzież i dorosłych o godz. 17:15.
 3. Spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania w niedzielę 4 marca po Mszy Św. o godz. 10:30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 4. Także w niedzielę 4 marca o godz. 12:00 sprawowana będzie Msza Św.
  w intencji żołnierzy wyklętych i niezłomnych z organizacji Wolność i Niezawisłość a represjonowanych w okresie stalinowskim.
 5. Druga niedziela, Wielkiego Postu, w Kościele polskim jest „Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach odbywa się Ogólnopolska akcja pomocy polskim misjonarzom, pracującym w Afryce. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na potrzeby polskich misjonarzy i misjonarek w organizowaniu działalności ewangelizacyjnej oraz realizowaniu dzieł miłosierdzia.
 6. Ofiary na kwiaty i przygotowanie Grobu Pańskiego zbieramy według tradycji, która jest od wielu lat w naszej parafii.
 7. Rekolekcje Wielkopostne: dla dzieci młodzieży i dorosłych rozpoczną się w naszej parafii 11 marca. Program rekolekcji dostępny będzie za tydzień.
 8. Przed tygodniem rozpoczęliśmy katechezę przedmałżeńską. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 17:00 wejściem do kancelarii od ul. Jagiełły.
 9. Siostry Nazaretanki informują osoby, które zgłosiły się na Pielgrzymkę do Kalisza w dn. 3 marca, że wyjazd nastąpi o godz. 7:00 spod kościoła od ul. Wileńskiej, powrót ok. godz. 19:00, koszt pielgrzymki to 30 zł.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w kościele. Dla młodego czytelnika polecamy najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Karol Wąsiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …