III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.04.2018 R.

 1. Niedziela dzisiejsza jest Niedzielą Biblijną i rozpoczyna w Kościele w Polsce
  X Tydzień Biblijny. Dziś także przypada Drugi Narodowy dzień Czytania Pisma Św. pod hasłem „WEŹIMIJCIE PISMO ŚWIĘTE” (List św. Pawła Apostoła do Rzymian). Pragniemy zwrócić uwagę na Biblię czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Zawiera objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej Księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domów specjalną karteczkę z tekstem biblijnym. Będzie to orędzie od Pana dla każdego wierzącego na cały najbliższy czas.
 2. Po Mszy Św. o godz. 10:30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Obecność rodziców obowiązkowa.
 3. Z racji na trzecią niedzielę miesiąca dziś o godz. 17:15 różaniec. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 4. Próba liturgiczna dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. w czwartek 19 kwietnia o godz. 16:30.
 5. W najbliższą sobotę 21 kwietnia br. podczas Mszy Św. o godz. 16:00 JE ks. abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki, udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Najbliższe dni będą intensywnym przygotowaniem do tego, jakże ważnego wydarzenia.. Spowiedź dla rodziców i świadków bierzmowania będzie odbywać się w środę i czwartek od 17:30 do 19:00. Próba liturgiczna kandydatów do bierzmowania z ich świadkami odbędzie się w piątek po mszy wieczornej, około 18:30. Po próbie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania.
 6. Wyjazd na pielgrzymkę organizowaną przez nasze siostry będzie miał miejsce w sobotę o godz. 7:00 z parkingu przy ul Wileńskiej.
 7. Nasi najmłodsi ministranci zajęli 1 miejsce w X Mistrzostwach Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej. Tym samym awansowali do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Rzeszowie na początku maja. Gratulujemy.
 8. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone dziś na tacę ofiary, które są wsparciem dla WSD w Łodzi.
 9. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach świątyni.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności ś.p.: Franciszek Sobczak i Albin Błaszczyk Dobry Jezu a nasz Panie