Komunikat Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej ws. I Komunii Świętych

Komunikat Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej Łódzkiej ws. I Komunii Świętych

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Łódzkiej informuje, że zorganizowanie uroczystości I Komunii św. w terminie wiosennym jest możliwe przy zachowaniu przepisów sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa.

Zachęcamy zatem, aby po uzgodnieniu z rodzicami dzieci Msze św. I Komunijne organizować w mniejszych grupach w niedziele lub inne dni tygodnia. Możliwe jest także organizowanie uroczystości I Komunii św. dla kilkorga lub pojedynczych dzieci w gronie najbliższej rodziny.

Do Księdza Proboszcza należy ocena przygotowania dziecka do tego wydarzenia.

Ks. Hubert Kempiński
Sekretarz Wydziału Duszpasterstwa
Archidiecezji Łódzkiej