Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej, 28 maja 2023r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 28 maja 2023 r.

  1. Łódzki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” odbędzie się w tym roku w niedzielę 28 maja. Rozpoczęcie przy pomniku Pękniętego Serca, przy ul. Staszica na Bałutach o godz. 13.30, przejdzie do kościoła Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym, gdzie zakończy się Mszą św. o godz. 15.00 przy grobie Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

  2. Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które odbędą się w Boże Ciało (8 czerwca) w Moszczenicy (amfiteatr przy GOKiS). Punktem szczególnym będzie koncert uwielbienia o godz. 19.30, który poprowadzi zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) oraz abp Grzegorz Ryś. Zachęcamy ministrantów do aktywnego włączenia się w uwielbienie (zabierzmy ze sobą komże). Zapraszamy także do udziału w konkursie wiedzy o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.spotkania.moszczenica.eu

  1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają kanonizacyjny obraz św. Jana Pawła II, będzie sprawowana 9 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej(minimum dwie osoby z parafii), którzy osobiście odbiorą wizerunek Papieża Polaka. Przypominamy, że symbolem jedności modlitewnej naszej archidiecezji jest oliwna lampka zapalona przy Najświętszym Sakramencie, którą parafie otrzymały trzy lata temu.

  2. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy parafialne z terenu archidiecezji. W programie:

  • 10.00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,

  • 11.30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny,

  • 14.45 – koncert zespołu Małe TGD – plac katedralny,

Od godz. 11.30 – możliwość zwiedzania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Muzeum Archidiecezjalnego. Przez cały czas trwania Dnia Wspólnoty
w kaplicy DA5 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w archikatedrze możliwość skorzystania z rozmowy i modlitwy wstawienniczej.

  1. Od 28 maja br. do parafii zostanie dostarczony kwartalnik Niedziela. Magazyn. W tym nowym czasopiśmie, czytelnik znajdzie tematy z zakresy historii i hagiografii Kościoła oraz wiedzę z zakresu miejsc świętych w Polsce, które wpłynęły na rozwój religijności Polaków i utrzymanie tożsamości narodowej. Bardzo prosimy o przychylne przyjęcie tego periodyku i zareklamowanie go wśród parafian.

  2. Beatyfikacja Rodziny Ulmów odbędzie się w niedzielę 10 września br. o godz. 10.00 w Markowej k. Łańcuta (województwo podkarpackie).