Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 01 kwietnia 2018

Komunikaty   duszpasterskie

  1. Drogim Parafianom oraz Wszystkim Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech radość i nadzieja, które płyną ze spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym i Jego wielkanocnym zwycięstwem opromieniają nasze codzienne życie, rozpraszają wszelkie niepokoje i staną się źródłem prawdziwego pokoju i szczęścia. Pan nasz Jezus Chrystus Zmartwychwstały niech nam błogosławi w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niech Święta będą pełne Bożej łaski i życzliwej miłości.
  2. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego. O godz. 12:00 Mszę Św. Celebrować będzie ks. bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy. Poniedziałek Wielkanocny, jest to także dzień, w którym co roku w świątyniach wspieramy modlitwami i ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski i uczelnie Katolickie AŁ.
  3. Przez całą Oktawę Wielkanocy zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą każdego dnia nowenny celebrować będziemy o godz. 17:45.
  4. W najbliższy wtorek 3 kwietnia maturzyści naszej Archidiecezji pielgrzymują na Jasną Górę.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dorosłych i młodzieży rano podczas mszy św. i po południu od15:45. Msza Św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy w piątek od godz. 9:00.
  6. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7:00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.
  7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i patronalne święto CARITAS. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
  8. Zachęcamy do czytania świątecznej prasy katolickiej. Polecamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, tygodnik „Idziemy” i „Małego Gościa Niedzielnego” dla najmłodszych.
  9. Składamy serdeczne podziękowanie za życzenia świąteczne i za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości świątecznych oraz za ofiary na cele parafii, na miejsca Święte w Jerozolimie i seniorów z naszej parafii.
  10. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Sławomir Antoniewski. Dobry Jezu a nasz Panie…