o powołaniu Matki Bożej Łaskiej na Patronkę Miasta i Gminy

W czerwcu minionego roku, na wniosek mieszkańców Łasku Rada Miejska podjęła uchwałę o powołaniu Matki Bożej Łaskiej na Patronkę Miasta i Gminy. Treść uchwały została przedstawiona Ks. Abpowi Grzegorzowi Rysiowi. Po zapoznaniu się z wolą mieszkańców Łasku Metropolita Łódzki przez Konferencję Episkopatu Polski wystąpił do Stolicy Apostolskiej o potwierdzenie patronatu Matki Bożej nad Miastem i Gminą Łask. Z radością informujemy, że w dniu odpustu Matki Bożej Łaskiej – 31 maja tego roku, o godz.:18:00 Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył uroczystej liturgii, podczas której zostanie odczytany Watykański Dekret potwierdzający Patronat Matki Bożej Łaskiej. W kolejne niedziele maja będziemy przygotowywali się do powyższej Uroczystości przez modlitwę, słuchanie słowa Bożego oraz świadectwa osób, którym Matka Boża uprosiła u swego Syna łaskę zdrowia, życia bądź inne Boże dary. Od Dnia Matki – 26 maja, kolejni Księża Proboszczowie z terenu naszego Miasta i Gminy wygłoszą katechezy Maryjne, a w Kolegiacie, przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskiej będziemy gromadzili się na codziennej modlitwie dziękując Bogu za dar ponad 500-letniej obecności Maryi pośród nas.