Ogłoszenia 1 niedziela adwentu, 1 grudnia 2018r.

1 Niedziela Adwentu

 

2 Grudnia 2018r.

 1. Dzisiaj nabożeństwo adoracyjneo godz. 17:30.

 

 1. RORATY– Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30.Na pierwsze Roraty zapraszamy, tak dzieci z kolorowymi lampionami jak i młodzież oraz dorosłych już jutro. Natomiast następna poranna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 7.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w roratach zwłaszcza dzieci zapraszamy na Mszę Świętą Czuwania od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. W kruchcie kościoła także do nabycia są opłatki.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne o 7:15, a po niej nabożeństwo „Godziny Świętej” i  spotkanie Wieczernika Modlitwy za kapłanów.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek. Okazja do spowiedzi dla dorosłych, dzieci i młodzieży w piątek podczas mszy św. porannych i po południu od godz. 15:45. Msze Św. popołudniowe o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy od godz. 8:30. Jest to ostatni I piątek przed świętami. Zgłaszajmy chorych, aby przez spowiedź i komunię Św. mogli przygotować się do obchodów świąt Tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego. W I piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna ze względu na spowiedzi w innych parafiach.

 

 1. W najbliższą sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 10:00 i o 18:00.

 

 1. Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 10:30, w czasie której zostaną poświęcone Medaliki. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami.
 2. Zapraszamy na adwentowe czuwania w każdy czwartek tegorocznego adwentu, tj. 6, 13 i 20 grudnia. Modlitewne czuwania przed Najświętszym Sakramentem odbędą się w kaplicy Miłosierdzia Bożego w godz. 19:00 –

 

 1. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w sobotę 15 grudnia. Zakończą się w poniedziałek 17 grudnia dniem spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. Antoni Pietras, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bełchatowie. Niech one staną się przygotowaniem każdego z nas do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Program w gablocie. Serdecznie na nie zapraszamy.

 

 1. Stowarzyszenie Rodzin Nazaretańskich wraz z parafią organizuje Wieczerzę Wigilijną dla samotnych Zapisy na Wieczerzę przyjmujemy do najbliższej soboty tj. do 08 grudnia włącznie w kancelarii parafialnej.

 

 1. W następne niedziele po każdej Mszy Św. będzie można nabyć sianko na wigilijny stół oraz stroiki, ozdoby świąteczne i pierniczki wykonane własnoręcznie przez „Boże Nutki” i ich rodziców. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na potrzeby Zespołu.

 

 1. Cały Kościół w Polsce w przyszłą niedzielę, II Adwentu swoimi modlitwami i ofiarami do puszek będzie wspierał Katolików na Wschodzie.

 

 1. Serdeczne słowa podziękowania składamy na ręce wszystkich, którzy odpowiedzieli sercem na słowa papieża Franciszka i przygotowali „Charytatywną Tytkę” na rzecz ubogich i ofiarowali im przygotowane dary materialne.

Wyrazy wdzięczności za ogrom pracy w przygotowaniu i wydawaniu paczek przekazujemy wszystkim tym paniom, które poświęciły swój czas i siły, aby dary te dotarły do potrzebujących osób. Z ofiarowanych darów przygotowano ok. 40 szt. paczek żywnościowych i z art. chemicznymi, które już zostały rozdane.

 1. W kruchtach rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania tych świec.

 

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęła w naszym kościele choinka z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Jeśli ktoś chciałby sprawić radość tym dzieciom i podarować prezent świąteczny, może zabrać białe serduszko przypięte do czerwonego. Proponujemy, by jego wartość nie przekraczała 150 zł. Gotowe prezenty, z naklejonymi owymi białymi serduszkami, można przynosić i stawiać w pobliżu choinki do środy 19 grudnia.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Dyrekcja i nauczyciele Katolickiej Szkoły Podstawoweji istniejącego od 27 lat Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łodzi, pragną uprzejmie poinformować o naborze uczniówdo szkoły podstawowej i liceum na rok szkolny 2019/20 i zaprosić na Drzwi Otwarte w dniu 8 grudnia w godz. 10.00-12.00. Bliższe informacje na plakacie zamieszczonym w gablocie parafialnej i stronie internetowej szkoły www.katolik.edu.pl

 

 1. Państwowa Straż Pożarnaw Łodzi, w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego, apeluje, aby zachować środki ostrożnościpodczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymu i tlenku węgla, które w porę zasygnalizują pojawienie się niebezpieczeństwa. Czadto bezwonny, bezbarwny a przy tym bardzo toksyczny gaz, którego człowiek nie jest w stanie wykryć. Pierwszymi objawami zatrucia są ból głowy, osłabienie, nudności, w dalszej kolejności może nastąpić utrata przytomności, a nawet śmierć.
 2. Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzizaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Do badania kwalifikują się:

 • wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego,
 • osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci)
  z rakiem jelita grubego.

Skierowanie na badanie nie jest wymagane.Szpital oferuje bezpłatnie preparat do przygotowania do badania. Badania wykonywane są w dni powszednie od godz. 7.00 do 20.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 17.00. Niezbędne informacje można uzyskać osobiście lub telefonicznie w pracowni endoskopowej szpitala, ze strony internetowej szpitala oraz z ogłoszenia wywieszonego w gablocie parafialnej.

 

4.Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy SpołecznejArchidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich chorych na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w sobotę 8 grudniaw godz. 12.00 15.00w kościele pw. Św. Faustyny w Łodzi(Plac Niepodległości 1).

 

5.Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne Ja-Ty-My, Fundacja Celeste orazStowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny”realizuje projekt pn.: TRANSFER: innowacyjny program przeniesienia usług psychiatrycznych z instytucji do środowiska.

Organizatorzy zapraszają do udziału w dniu 3 grudnia 2018 r.w obchodach Światowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej. W godz. 12.00-12.45 na Placu Wolności w Łodzi odbędzie się impreza plenerowa o charakterze integracyjnym i edukacyjnym. Kluczowym punktem będzie Podpisanie Deklaracji Wspierania Osób Chorujących Psychicznie w Regionie Łódzkim.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy. Informacje u Siostry Matyldy.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Alicja Obrębska, l. 87

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.