Ogłoszenia 12 maja 2019r.

4 Niedziela Wielkanocna

 

12 maja 2019r.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

 

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla osób, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Jeśli ktoś nie może z różnych powodów uczestniczyć w tym spotkaniu proszony jest o kontakt z ks. Robertem. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 23 maja (czwartek) o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. Biskup Marek Marczak. Jednocześnie informujemy, iż we wtorek (14.05) i piątek (17.05) o godzinie 19.00 odbędą się próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Spotkanie z rodzicami osób, które przyjmą sakrament bierzmowaniaw tym roku odbędzie się w niedzielę 19 maja br. po Mszy Świętej o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy. Spowiedź osób przyjmujących sakrament bierzmowania, świadków bierzmowania i ich najbliższych będzie miała miejsce w naszej parafii 22 maja br. (środa) od godziny 19.00.

 

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach planujemy w maju lub czerwcu Msze Św. przy krzyżach na poszczególnych wioskach wypraszając błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje z obrzędem błogosławieństwa pól. Prosimy o rychłe ustalenie z nami terminów tych Mszy Świętych.

 

 1. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro i połączymy je z majowym nabożeństwem a rozpoczniemy je po zakończeniu Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18:45.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej katecheza dla dorosłych.

 

 1. W piątek adoracja Najśw. Sakramentu dla mężczyzn od 20.00 do 21.00

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 spotkanie ks. Proboszcza z Kołami Żywego Różańca.

 

 1. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zawiada­mia, że diakon Paweł Skowron jest kandydatem do święceń prezbiteratu. Święcenia te będą udzielone w sobotę, 25 maja 2019 roku o godz. 10°°, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Jest organizowany wyjazd na to wydarzenie. Koszt 14,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 19 maja.

 

 1. W sobotę 01 czerwca Koła Różańcoweudają się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, gdzie odbywać się będzie doroczne spotkanie Kół Żywego Różańca z całej Polski. Zapisy i szczegóły u p. Anny Grzanki. Koszt 40,- zł.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 – spotkanie u sióstr nazaretanek  – Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

 

 

 

 1. Serdecznie Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Uroczystość Jubileuszową 70-lecia istnienia Parafii WNIEBOWZIĘCIANMP W ŁASKU-KOLUMNIE w dniu 26 maja 2019r. (niedziela) o godzinie 1200. Sumie dziękczynnej przewodniczyćbędziearcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. W dniu obchodów Jubileuszu 70-lecia Parafii, w niedzielę 26 maja, zapraszamy na parafialny piknik. Spotkamy się o godzinie 17:00 przed krzyżem misyjnym, gdzie będzie odprawione nabożeństwo majowe, po którym rozpoczniemy parafialną biesiadę. W programie: grill, możliwość skosztowania wypieków przygotowanych przez Parafianki, pokaz sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP Orpelów, zabawy i animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Chcemy, by ten czas był wypełniony wspólną zabawą i śpiewem, w czym pomoże nam zespół „Rolnicza Band”. Niech to spotkanie będzie okazją do integracji naszej parafialnej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy! Spotkanie organizacyjne przed jubileuszem 21 maja bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej w sali dolnego kościoła.

 

 1. Złożono ofiary na kościół: – 150,-zł oraz 1400,- wpłacając na parafialne konto. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na działalność duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej.

 

 1. Starosta Łaski zaprasza na bezpłatne badania 24 maja w godz. 15.00 – 19.00 w Łaskim Klubie Garnizonowym. Akcja będzie poświęcona profilaktyce nowotworowej oraz nowoczesnym metodom diagnozy i leczenia nowotworów. Szczegóły w gablocie.

 

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 18 maja 2019 r. o godz. 10.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu7 alumnom roku piątego. Natomiast w sobotę 25 maja o godz. 10.00udzieli święceń kapłańskich9 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich.

(Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium.)

 

 1. Duszpasterstwo Powołaniowezaprasza na „Tydzień modlitw o powołania”, w którym będą objęte modlitwą osoby odczytujące w sercu wezwanie Boże. Każdego dnia w różnych wspólnotach parafialnych będzie odprawiona Msza św. w intencji powołań, po której nastąpi adoracja Jezusa Eucharystycznego. Szczegóły znajdują się na plakacie.

 

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na dwudniową pielgrzymkępracowników służby zdrowia na Jasną Góręw dniach 25-26 maja. Informacje można uzyskać u księdza kapelana szpitala im. Kopernika – tel. 504599221.

 

 1. Duszpasterstwo Kobiet serdecznie zaprasza dorosłe córki i ich matki do wspólnego świętowania Dnia Matki. Wspólne spotkanie modlitewne odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 15.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Program spotkania znajduje się na plakacie.

 

 1. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi przy ul. Nałkowskiej 2 orazTechnikum o kierunkach:technik informatyk i technik logistykinformują o zapisach do klas I. Bliższe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie. Zapisy będą się odbywać poprzez system naboru elektronicznego i zgłoszenie do sekretariatu szkoły.

 

 1. Wspólnota „Legion Małych Dusz”organizuje rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w Banneux (czyt. Bane) w Belgii w dniach od 13 do 19 lipca br. Ogólnopolski dzień skupieniatej wspólnoty będzie miał miejsce w piątek 21 czerwcaw kościele Karmelitanek Bosych w Łodzi (ul. Św. Teresy 6). Mszy Św. o godz. 11.30 będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś. Szczegóły podane są na plakacie i na stronie: www.maledusze.com.pl

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.

 

 1. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Teresa Raduch, l. 86; Włodzimierz Pinar, l. 71

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.