Ogłoszenia 12 niedziela zwykła, 23 czerwca 2019r.

12 Niedziela Zwykła

23 Czerwca 2019r.

 

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną o godz. 17:30. Zapraszamy do licznego udziału dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, lektorów, ministrantów, bielanki, młodzież, dzieci i wszystkich wiernych. Tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek 27 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie ziół i wianków.

 

 1. Jutro, 24 czerwca przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. Tego dnia przypada 40 rocz. śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Józefa Zimonia. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

 

 1. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za parafian od kleryków, którzy kończą roczną formację. Jest to również okazja do wyrażenia im naszej wdzięczności. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W piątek, 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.Msze Święte odprawimy o godz. 6:30, 7:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.

 

 1. We sobotę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy Św. o godz. 6:30;7:00; 9:00 i 18:00modlić się będziemy w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, abyśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Składane w tym dniu ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Natomiast dzisiaj  i w najbliższą niedzielę można złożyć ofiarę do puszek.

 

 1. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie dla wszystkich, którzy przygotowali ołtarze, nieśli sztandary, chorągwie, feretrony, baldachim. Dziękujemy tym, którzy troszczyli się o nagłośnienie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, strażakom z OSP, członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich z Orpelowa, Siostrom: Dawidzie, Matyldzie i Lidii. Wszystkim Wspólnotom i Grupom parafialnym, wszystkim wiernym, za czynny udział, śpiew i modlitwę uwielbienia i dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii.

 

 1. Osoby, które przekazały zdjęcia na wystawę, mogą je odbierać u ks. Proboszcza.

 

 1. Decyzją władz zakonnych z końcem sierpnia, po 26 latach pracy jako zakrystianka zostaje zwolniona siostra Matylda i przeniesiona do posługi w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.

 

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary wpłacone na konto parafialne, złożone osobiście, jak również za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą.

 

 • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 • Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.

 

 • Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Janusz Szpakowski, l. 34; Urszula Urbańska, l. 42

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.