Ogłoszenia 2 czerwca 2019r., Wniebowstąpienie Pańskie

7 Niedziela Wielkanocna

2 Czerwca 2019r.

 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godzinie 17.30. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawiamy w połączeniu z nabożeństwami Czerwcowymi.

 

 1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ofiary wrzucamy do czarnych puszek przytwierdzonych do ściany przy wyjściu z kościoła przy szklanych drzwiach.

 

 1. Zapraszam na Mszę Świętą prymicyjną, którą odprawią wszyscy w tym roku wyświęceni księża neoprezbiterzy w naszym kościele w dniu 5 czerwca (środa) o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek i I Piątek. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo Godziny Świętej a następnie spotkanie w dolnym kościele z Wieczernikiem Modlitwy za kapłanów. W piątek spowiadamy rano i po obiedzie od 15.45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00i potrwa do godz. 18:00. Msza Święta dla dzieci o godz. 16.30. Proboszcz swoich chorych odwiedzi w piątek od godz. 8:00. Chorzy odwiedzani przez ks. Roberta, którzy chcieliby przyjąć Komunię Świętą, proszeni są o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Komunię Świętą zaniosą im nasi szafarze po umówieniu konkretnej godziny. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła.
 2. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla mężczyzn w sali dolnego kościoła.

 

 1. Za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Św., w naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej podczasMszy Świętej o godz. 10:30. Dzieci zgromadzą się przed kościołem do godz. 10:10. Po uroczystym powitaniu i wprowadzeniu do kościoła rozpocznie się Msza Święta.Spowiedźdla rodziców, rodzeństwa i członków rodzin w piątek podczas spowiedzi pierwszopiątkowej.  Dla dzieci pierwszokomunijnychw sobotęo godz. 9:00rozpocznie się Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i nabożeństwo pokutneze spowiedzią sakramentalną.

 

 1. Małżeństwa zainteresowane formacją w rodzinnej gałęzi Ruchu Światło – Życie czyli w tzw.Domowym Kościele zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w następną niedzielę – 9 czerwca bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00. Spotkanie to będzie miało charakter informacyjno – organizacyjny, a poprowadzą je małżeństwa należące do Domowego Kościoła. Ufamy i modlimy się, że od października w naszej parafii powstanie pierwszy krąg małżeństw spotykających się w ramach Domowego Kościoła.

 

 1. Od wielu lat w naszej parafii istnieje zwyczaj tzw. zbiórki czerwcowej, co jest wielkim wsparciem finansowym parafii w prowadzonych pracach. Jednak w tym roku nie będziemy w stanie przeprowadzić jej w dotychczasowej formie, gdyż musielibyśmy zrezygnować z niektórych działań duszpasterskich. W związku z tym w miejsce dotychczasowej formy chcielibyśmy wprowadzić tzw. tacę gospodarczą. W każdą trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę byłyby przeznaczone na nasze prace i dzieła. Ufamy, że będzie to pożyteczne rozwiązanie. Ofiary można również składać w kopertach, wrzucając je na tacę, lub w kancelarii
 2. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: I– młodzież Nazaretańską; II– druchów z OSP; III– rodziców dzieci pierwszokomunijnych; IV– seniorzy, emeryci.
 3. Dziękuję serdecznie rodzinom, ministrantom, klerykom i tym osobom, które sprzątały teren i kościół na uroczystość 70-lecia parafii. Dziękuję za piękną dekorację kwiatową w kościele wykonaną pod czujnym okiem p. Doroty Obrębskiej. Dziękuję Chórowi, powiększonemu o osoby z Ostrzeszowa, scholom, zespołom muzycznym: Rolnicza Band, Bożym Nutkom na czele z s. Lidią, naszą organistką. Dziękuję asyście parafialnej, ministrantom, klerykom, naszym strażakom, siostrze zakrystiance – s. Matyldzie i wszystkim osobom, które jej pomagały. Dziękuję za dary ołtarza: ampułki – od Dyrekcji Szkoły, zestaw kielichowy od Siostry Prowincjalnej Nazaretanek, ornat – od Pana Starosty (poświęcenie dzisiaj o godz. 9.00), mszału – od parafian wraz z ofiarą pieniężną w kwocie 1060,- zł. Dziękuję za wszystkie dary przekazane na nasz parafialny piknik, które mogliśmy konsumować w postaci kiełbasek, kaszanek, grochówki, ciast, smalcu i tych wszystkich innych rzeczy, które uświetniły nasze świętowanie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Jerzy Mikołajczyk, l. 67; Zofia Załęcka, l. 91

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.