Ogłoszenia 3 Niedziela Zwykła, 21 stycznia 2024r.

3 Niedziela Zwykła

21 Stycznia 2024r.

 1. Dzisiaj taca gospodarcza

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 odbędzie się w naszym kościele wspólne kolędowanie. Zapraszamy serdecznie wszystkich pragnących razem z parafialnymi Zespołami wielbić Nowonarodzonego Jezusa kolędą.

 1. Dzisiaj o 17.15 nabożeństwo różańcowe

 1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego kręgu biblijnego.

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego, ustanowiona przez papieża Franciszka. Dlatego też na dzisiejszą niedzielę dla każdego, został przygotowany cytat z Pisma Świętego do zabrania z koszyczka przy wyjściu z kościoła.

 1. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

 1. Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Prosimy również o zgłoszenie się tych, którzy życzą sobie odwiedzin kapłana z błogosławieństwem i modlitwą.

 1. U kogo kolęda się nie odbyła, z jakiejkolwiek przyczyny a pragnie, aby jeszcze wizyta się odbyła, to prosimy o osobiste zgłoszenie w kancelarii lub zakrystii.

 1. W czasie kolędy Kancelaria parafialna czynna tylko w godz. od 9.00 do 10.00. Po południu jest nieczynna.

 1. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na okna.

 

Porządek Kolędy

Poniedziałek

Od godz. 900:  ul. Świerkowa

Od godz. 1530:  ul. Sportowa, Słowicza

Wtorek

Od godz. 900:  ul. Czajkowskiego, 3-go Maja, Jawornickiego, Orzeszkowej, Prosta, Szweycerów, Wyspiańskiego, Powstańców Styczniowych, Spokojna, Swojska

Od godz. 1530: ul. Plażowa, Krasickiego, Sosnowa (Kolumna)

Środa

Od godz. 900:  ul. Wileńska

Od godz. 1530: ul. ks. Klemensa Malinowskiego, Ludowa, Cicha, Szyszkowa, Miła

Czwartek

Od godz. 900:  ul. Letnia

Od godz. 1530: ul. Iglasta, Zagajnikowa, Kolonijna, Wczasowa (Kolumna)

Piątek

Od godz. 900:  ul. Leśników Polskich

Od godz. 1530: ul. Rolnicza, Krakowska

Sobota

Od godz. 930:  ul. Piękna

 

Uzupełnienia (odwiedzamy rodziny, które z różnych powodów nie mogły gościć kapłana. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej).

 1. Dziś kończą się zapisy na wyjazd Młodzieży z S. Clarettą do Żdżar. Od jutra formularz będzie już niedostępny. Spotkanie wyjeżdżających w najbliższy wtorek w kościele po Mszy Świętej wieczornej, ok. 18.45.

 1. 4 lutego, w niedzielę, o godz. 15.00 w Kinie TOMI w Pabianicach w ramach Filmu z Krzyżykiem – 1 i 2 odcinek czwartego sezonu „The Chosen”.Bilety po 15 zł. Zapisy u S. Claretty do środy włącznie lub do wyczerpania zapasów

 2. 10 lutego w domu Sióstr Nazaretanek odbędzie się RANDKA MAŁŻEŃSKA, chętnych serdecznie zapraszamy.

 1. Zapraszamyna   pielgrzymkę  Stowarzyszenia Nazaretańskich Rodzin i wszystkich chętnych do świętego  Józefa w Kaliszu 2 marca    Zapisy tylko do 20 stycznia u S.Kanizji lub w zakrystii.

 1. Przypominamy mieszkańcom, o obowiązku noszenia odblasków, po zmierzchu na nieoświetlonych drogach, oraz poza terenem zabudowanym, aby być widocznym dla kierowców. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe parafialne. (Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415). Ofiary na okna:  zł. Do tej pory na okna zebraliśmy w sumie,- zł.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Anna Jatczak, l. 63

+ Danuta Misiak, l. 77

+ Andrzej Masłowski, l. 67

+ Mariusz Badziak, l. 52

+ Lidia Ślusarek, l. 64

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10, 27) trwają w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

 2. Zapraszamy na ogólnopolskie obchody XXIV Dnia Islamu w Kościele katolickim pod hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni, które odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi 26 stycznia 2024 r. o godz. 16.00. Po wysłuchaniu muzyki Orientu oraz odczytaniu fragmentów Ksiąg Świętych – Biblii i Koranu nastąpi dwugłos chrześcijańsko-muzułmański, po którym zanoszone będą modlitwy: muzułmańska modlitwa spontaniczna „du’a” i chrześcijańska modlitwa wiernych zakończona modlitwą „Ojcze nasz”.

 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (seminariumrekolekcjelodz@gmail.com). Początek rekolekcji w piątek o godz. 18.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do sakramentu małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 2 lutego, a seminarium do małżeństwa 26 lutego 2024 r. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com

 5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 24 stycznia o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. nastąpi wykład pt.: Towarzyszenie duchowe – pojęcie, obowiązki, prawa, który wygłosi o. Robert Leżohupski, Sędzia Trybunału Państwa Watykańskiego.

 6. Zapraszamy na świąteczne spotkanie Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, które odbędzie się 28 stycznia 2024 r. w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00sprawowaną w intencji dzieła pielgrzymki łódzkiej oraz wszystkich, którzy to dzieło tworzą.

 7. Zapraszamy na zabawę taneczną, jaka odbędzie się 3 lutego w parafii św. Alberta Chmielowskiego na Widzewie. Jest ona przeznaczona dla osób stanu wolnego w wieku 30-50 lat. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej parafii i na stronie na Facebooku o nazwie Poznajmy się.

 8. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT w Łodzi zaprasza na konferencję „Biznes na Skale”, która odbędzie się 16 marca 2024 r. w Łodzi. Link do zapisów oraz szczegółowe informacje: www.BiznesNaSkale.pl

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości, adekwatną do życiowego powołania i codziennej pracy.

W czwartek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł Narodów, który mocno przeżył spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.

W piątek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.

 

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.