Ogłoszenia 3 Niedziela Zwykła, 27 stycznia 2019r

3 Niedziela Zwykła

 

27 Stycznia 2019r.

 1. Dzisiaj gościmy p. Zygmunta Romanowskiego – świeckiego misjonarza Miłosierdzia Bożego, który daje świadectwo uzdrowienia z 3 –letniego paraliżu ciała. Pamiątką spotkania może być nabycie autorskiej płyty CD lub książki „Ku Bogu i człowiekowi”.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.30, zapraszamy na wspólne kolędowanie wszystkie rodziny, dzieci, młodzież, starszych… Wspólny śpiew poprowadzą zespoły muzyczne przy naszej parafii. Przewidziany jest in. krótki występ „rodzinno-sąsiedzkiego” zespołu Rolnicza Band.” Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 6:30 do 7:30 i od 15:45 do 18:30. Msze Święte po południu o 16.30 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00i potrwa do godz.18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła.

 

 1. W najbliższą sobotę, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W całym Kościele obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.Uroczyste Msze Święte z poświęceniem świec odprawimy rano o godz. 6:30; 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy Św. o godz. 7:00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo różańcowe.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy świece dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy Świętej w kaplicy Miłosierdzia krótkie spotkanie z rodzicami z s. Dawidą p. kwiaciarką.

 

 1. Trwa Synod Duszpasterski Archidiecezji. Ks. Arcybiskup zwraca się do wszystkich diecezjan o internetowe wypełnienie ankiety synodalnej. Adres internetowy znajduje się w gablocie, na stronie archidiecezji i naszej stronie internetowej. Ankieta dotycząca parafii….prosimy o wypełnienie

 

 1. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

 

Porządek Kolędy

Porządek Kolędy

Poniedziałek 28.01. 2019

Od godz. 900:   ul. Wczasowa

Od godz. 1600:  ul. Kopernika

Wtorek   29.01.2019

Od godz. 900: ul. Jagiełły, Światowida

Od godz. 1530: ul. Krakowska, Śląska

Środa  30.01.2019

Od godz. 900: ul. Toruńska, Sadowa, Wierzbowa, Sandomierska

Czwartek   31.01.2019

Od godz. 900:  ul. Sejmowa, Kolonijna

Od godz. 900: Przygońulice: Sosnowa, Przylesie, Krótka, Tęczowa, Hotelowa i Słoneczna

Od godz. 1530: ul. Traugutta

Piątek   01.02.2016

I piątek miesiąca

Od godz.1500:Przygońulice: Topolowa, Brzozowa, Łąkowa, Pogodna i Zaciszna

 

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej
 2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijanpod hasłem: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16, 20). Zachęcamy do modlitwy w intencji o jedność chrześcijan oraz wzięcia udziału w nabożeństwach, których program wywieszony jest w gablocie.

 

 1. Obchody Dnia Życia Konsekrowanegoodbędą się w sobotę 2 lutego 2019 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

 

 1. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza młodzież na spotkanie pt.: Panama w Łodzi – Panama Disco, które odbędzie sięw sobotę 2 lutego o godz. 18.00w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). W programie: Msza św. dziękczynna, świadectwa osób, które uczestniczyły w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie z Papieżem Franciszkiem,nauka tańców latynoamerykańskich oraz wspólna zabawa taneczna. Więcej informacji na Facebooku (Fanpage Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła).

 

 1. Zachęcamy do wypełnieniaankiety, której wyniki zostaną wykorzystane podczas Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, wgablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma formę internetową i jest całkowicie anonimowa.

 

 1. Krajowa Izba Kominiarzy apeluje, abyzachować środki ostrożności podczas ogrzewania domów i mieszkań, dokonywać regularnych przeglądów, czyszczenia instalacji kominowych i wentylacyjnych oraz zaopatrzyć się w czujniki dymui czadu.

 

6.Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”zaprasza w sobotę 2 lutegona kolejny publiczny męski różanieculicami Łodzi. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00sprawowaną pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi. Po Eucharystii mężczyźni przejdą ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów odmawiając różaniec.

 

7.Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzizaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej, które odbędą się w drugi weekend lutego, tj. 8-10 lutego 2019 r.W rekolekcjach mogą wziąć udział uczniowie klas trzecich gimnazjum i starsi. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału do 4 lutego drogą mailową: droga.ocalenia@gmail.com. Początek rekolekcji w piątek 8 lutego o godz. 16.30. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

 

8.Przypominamy o ankiecie skierowanej w 2019 roku do wszystkich parafian. Prosimy Księży Proboszczów o pomoc w przeprowadzeniu ankiety: rozprowadzaniu ulotek, przypominaniu o niej przez cały styczeń w ogłoszeniach parafialnych, umieszczeniu informacji w gazetce, gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Ankieta ma formę internetową, jest całkowicie anonimowai znajduje się pod linkiem: http://bit.ly/ankieta-parafia

 

 

 

QR-code:

 

 1. ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO (PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu: 31.01.2019 w Przychodni pl. Szarych Szeregów 8 w Łasku  w godzinach od 11:00 do 13:00 odbędą się Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

Zapisy Rejestracja pod nr (43)675-43-25

Koszt badania komputerowego 5 zł

Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego- 10zł

Zapisy prowadzone będą do dnia 31.01.2019

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację

okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.

Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia) Serdecznie zapraszamy                                                                                                                                                                   OKO-LUX Sp z o.o.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.