Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkanocna, 15 maja 2022r.

Niedziela Wielkanocna

15 Maja 2022r.

1. Dzisiaj taca gospodarcza.

1. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano. Dzisiaj i w każdą niedzielę nabożeństwo będziemy kończyć procesją wokół kościoła.

1. Msze święte z prośbą o urodzaje:

2. przy krzyżu w Poleszynie Dolnym dzisiaj o godz. 15.00

3. przy krzyżu w Baryczy dla mieszkańców Baryczy i Ostrowa w środę 25 maja o godz. 19.00

4. przy krzyżu w Orpelowie (dawna Niewólka) dla mieszkańców Orpelowa w niedzielę 29 maja o godz. 16.00

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

2. Ogłoszenie dla mężczyzn: W najbliższy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Od godz. 20.00 do 21.00. Wcześniej o 19.45 zapraszam na męski różaniec.

1. 28 maja, w rocznicę śmierci Bł. Prymasa Wyszyńskiego, w parafii Najświętszej Maryi Panny w Pabianicach nasze parafialne muzyczne zespoły wraz z zespołem instrumentalnym poprowadzą modlitwę wielbiącą Boga za Bł. Prymasa. Zapraszamy. 28 maja, tj. w sobotę o godz. 19.00 u księży misjonarzy a Paulo w Pabianicach. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.

1. Został zakupiony nowy feretron na procesje, wykonany w nowoczesnej formie. Istniejące nasze cztery stare feretrony zostały oddane do renowacji. Jeden z nich wymaga zrobienia nowych ram.

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Teresa Baum, l. 76; Wacława Ornafel, l. 78; Mariola Zawadzka, l. 46; Anna Czajkowska, l. 70. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

1. W związku z zakończeniem etapu konsultacji synodalnych w archidiecezji łódzkiej ks. abp Grzegorz Ryś gorącozaprasza wszystkich członków zespołów synodalnych (świeckich i duchownych), a także wszystkich, dla których ważna jest przyszłość Kościoła, na spotkanie presynodalne, które odbędzie się 21 maja 2022 r. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Podczas tego spotkania wspólnie podejmiemy próbę podsumowania dotychczasowej pracy zespołów synodalnych oraz podamy pod dyskusję pierwszą (wstępną) wersję syntezy diecezjalnej, która zamieszczona jest na stronie internetowej AŁ. Prosimy o zapoznanie się z syntezą przed spotkaniem.

Program spotkania:

10.00 – przywitanie uczestników – abp Grzegorz Ryś,

10.10 – przebieg prac synodalnych w archidiecezji łódzkiej – ks. Wiesław Kamiński,

10.30 – charakterystyka syntez nadesłanych przez zespoły synodalne jako podstawy syntezy diecezjalnej – prof. Kaja Kaźmierska,

11.15 – przerwa na kawę,

11.45 – praca w grupach nad projektem syntezy,

12.45 – podsumowanie pracy w grupach,

13.15 – Msza św.

1. W lutym 1922 roku w kościele pw. Św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę 28 maja zapraszamy młodzież do Aleksandrowa Łódzkiego na 100. obchody tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na ul. 1-maja, przy domu św. Faustyny, a następnie przejdziemy do świątyni, w której przyjęła sakrament bierzmowania. W programie przewidziane są: Msza św., poczęstunek oraz koncert ewangelizacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.

2. Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnej

w zawodach: technik mechatronik oraztechnik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę

29 maja oraz 12 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.