Ogłoszenia 5 Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019r.

5 Niedziela Wielkanocna

 

19 maja 2019r.

 1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie ks. Proboszcza z Kołami Żywego Różańca.

 

 1. Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Świętaprzy Krzyżu o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli dla wszystkich mieszkańców w Poleszynie Górnym

 

 1. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 23 maja (czwartek) o godz. 18.00.Sakramentu udzieli ks. Biskup Marek Marczak. Spotkanie z rodzicami osób, które przyjmą sakrament bierzmowaniaw tym roku odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Spowiedź osób przyjmujących sakrament bierzmowania, świadków bierzmowania i ich najbliższych będzie miała miejsce w naszej parafii 22 maja br. (środa) od godziny 19.00.

 

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach planujemy w maju lub czerwcu Msze Św. przy krzyżach na poszczególnych wioskach wypraszając błogosławieństwo w pracy na roli i dobre urodzaje z obrzędem błogosławieństwa pól. Prosimy o rychłe ustalenie z nami terminów tych Mszy Świętych.

 

 1. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi zawiada­mia, że diakon Paweł Skowron jest kandydatem do święceń prezbiteratu. Święcenia te będą udzielone w sobotę, 25 maja 2019 roku o godz. 10°°, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Jest organizowany wyjazd na to wydarzenie. Koszt 14,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii są wolne miejsca. Odjazd autokaru sprzed naszego kościoła o godz. 8.45. Jednocześnie zapraszamy na pierwszą mszę sprawowaną w rodzinnej parafii przez ks. Pawła, która będzie miała miejsce dnia 2 czerwca o godz. 12.00. Poprzedzi ją przejście do świątyni z jego domu rodzinnego (ul. Leśników Polskich 1d) o godzinie 11.20 – zapraszamy do towarzyszenia ks. Pawłowi.

 

 1. Serdecznie Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Uroczystość Jubileuszową 70-lecia istnienia Parafii WNIEBOWZIĘCIANMP W ŁASKU-KOLUMNIE w dniu 26 maja 2019r. (niedziela) o godzinie 1200. Sumie dziękczynnej przewodniczyćbędziearcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Serdecznie zapraszam asystę ze sztandarami, ministrantów, chór, schole i wszystkich, by było to nasze wspólne dziękczynienie. W dniu obchodów Jubileuszu 70-lecia Parafii, w niedzielę 26 maja, zapraszamy na parafialny piknik. Spotkamy się o godzinie 17:00 przed krzyżem misyjnym, gdzie będzie odprawione nabożeństwo majowe, po którym rozpoczniemy parafialną biesiadę. W programie: grill, możliwość skosztowania wypieków przygotowanych przez Parafianki, pokaz sprzętu strażackiego i ratownictwa medycznego w wykonaniu OSP Orpelów, zabawy i animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Chcemy, by ten czas był wypełniony wspólną zabawą i śpiewem, w czym pomoże nam zespół „Rolnicza Band”. Niech to spotkanie będzie okazją do integracji naszej parafialnej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy! Spotkanie organizacyjne przed jubileuszem 21 maja bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej w sali dolnego kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na organizowane przez Caritas kolonie letnie dla dzieci.

 

 1. 02 czerwca 2019 o godz. 12.00 – w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będą wprowadzone relikwie bł. Franciszki Siedliskiej – założycielki nazaretanek. Wszystkich chętnych zapraszamy. Dojazd indywidualny.

 

 1. Zapraszam jednocześnie na Mszę Świętą prymicyjną, którą odprawią wszyscy w tym roku wyświęceni księża neoprezbiterzy w naszym kościele w dniu 5 czerwca (środa) o godz. 18.00.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. Warsztaty Cantus Gregorianusodbędą się w Łodzi w dniach 26 czerwca– 1 lipca2019 roku. W programie zaplanowane są msze św. ze śpiewem gregoriańskim oraz nabożeństwa w łódzkiej Archikatedrze. Wykład inauguracyjny o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego wygłosi ks. Jean-Marie Piotrowski (Abbé, Belgia). Szczegółowe informacje wraz
  z formularzem zgłoszeń znajdują się na stronie: www.szkolachoralu-lodz.pl

 

 1. Wspólnota Benedyktyńska Św. Hildegardy zaprasza w ramach Łódzkich Spotkań Benedyktyńskich na spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim – benedyktynem tynieckim. Tematem konferencji jest Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) 20 majao godz. 18.00.

 

 1. Parafia Zesłania Ducha Świętego w Łodzizaprasza na spotkanie z Carverem Alanem Amesem, australijskim charyzmatykiem i autorem książek o tematyce chrześcijańskiej, które odbędzie się 29 majao godz. 18.00. W programie: Msza św., świadectwo, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie.

 

 1. Stowarzyszenie Mężczyźni Św. Józefazaprasza wszystkich mężczyzn na Oblężenie Jasnej Góry, czyli trzecią ogólnopolską męską pielgrzymkę, która będzie miała miejsce 22 czerwca. Tematem przewodnim jest powołanie mężczyzny, a gościem m.in. Abp Grzegorz Ryś (oblezenie.mezczyzni.net).

 

 1. Złożono ofiary na kościół: – 500,-zł. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Starosta Łaski zaprasza na bezpłatne badania 24 maja w godz. 15.00 – 19.00 w Łaskim Klubie Garnizonowym. Akcja będzie poświęcona profilaktyce nowotworowej oraz nowoczesnym metodom diagnozy i leczenia nowotworów. Szczegóły w gablocie.

 

 

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.

 

 1. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Teresa Raduch, l. 86; Włodzimierz Pinar, l. 71

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.