Ogłoszenia 5 niedziela zwykła, 10 lutego 2019r.

5 Niedziela Zwykła

 

10 Lutego 2019r.

 1. Jutro w XXVII Światowy Dzień Chorego zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18:00 w intencji wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii. Zapraszamy osoby starsze i chore na tę Eucharystię.

 

 1. We wtorekkatecheza dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej w salce dolnego kościoła.

 

 1. W czwartek zapraszamy na godzinną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00 do 20.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Dwa Ogłoszenia dla mężczyzn:
 2. Spotkanie formacyjne dla mężczyzn w najbliższy piątek bezpośrednio po Mszy Świętej o 18.00 w sali w dolnym kościele.

 

 • W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00

 

 1. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o sobocie 2 marca br. godz. 10:00, kiedy to odbędzie się mierzenie alb do I Komunii Św.

 

 1. Z racji na przypadający 20 lutego dzień imienin ks. Leona w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 dobremu Bogu polecać będziemy dostojnego Solenizanta wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask i dobrego zdrowia. Zechciejmy otoczyć Go naszymi modlitwami.

 

 1. Po różnych rozmowach z rodzicami dzieci, po sugestiach dawanych podczas kolędy na temat zmiany terminu I Komunii Świętej – informuję, że w naszej parafii pozostajemy przy starym, tradycyjnym terminie: Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W sobotę 2 marca 2019 jest organizowany wyjazd do Kalisza. Jest to ogólnopolskie spotkanie rodzin należących do Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych z naszej parafii, którzy chcieli by też skorzystać. Koszt 30 zł – zapisy u s. Dawidy. Zgłoszenia do 17 lutego.

 

 1. Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii w sobotę 9 marca. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Szczegóły w gablocie.
 2. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce 08 marca 2019r. godz. 15.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez Parafię sprzętu przez Green Office Ecologic).Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. W poniedziałek11 lutego 2019 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00
  w Bazylice ArchikatedralnejMszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Bp Marek Marczak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

 

 1. Ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyznodbędzie się w sobotę 16 lutego o godz. 11.00w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi (ul. Gogola 12). W programie: modlitwa różańcowa, konferencje, praca w grupach, Eucharystia oraz świadectwa.

 

 • Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 • Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Daniela Stolarz, l. 89

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.