Ogłoszenia BOŻE NARODZENIE

Uroczystość Bożego Narodzenia

 

 • 25 Grudnia 2018r.

 

Msza w nocy 

 1. Drodzy Parafianie i Goście, w tę świętą noc Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie. Wraz z całą kapłańską wspólnotą życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Waszym Gościom i wszystkim obecnym w świątyni, wszelkich Bożych łask oraz przepięknych świątecznych dni w gronie najbliższych.

 

 1. W uroczystość Bożego Narodzenia oraz drugi dzień świąt Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.

 

Msza w dzień

 1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego Narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

 

 1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. według porządku niedzielnego.

 

 1. Jutro święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Układ mszy św. tak jak w niedzielę i uroczystości.

 

 1. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, według tradycji pobłogosławimy wino na Mszy Świętej o godz. 7.00.
 2. a) Spotkanie opłatkowe dla chóru o godz. 19.00

 

 1. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

 1. W piątek zgodnie z zapisem Kodeksu Prawa Kanonicznego tego dnia, należy zachować wstrzemięźliwośćod pokarmów mięsnych

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ubioru żłóbka oraz choinek w kościele i kaplicach. Dziękuję młodzieży, ministrantom, klerykom, wszystkim zaangażowanym w przystrojenie naszego kościoła. Dziękuję za ofiarowane choinki.

 

 1. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Od czwartku 27.12.2018 r. rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Porządek tegorocznych odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń. Serdecznie prosimy o przygotowanie wody święconej.

Jej porządek jest następujący:

Czwartek      27.12.2018 – Od godz. 900: Orpelów (od przejazdu kolejowego do starej szkoły)

Piątek      28.12.2018 – Od godz. 900: Orpelów Niewólka

Sobota      29.12.2018 – Od godz. 900: Barycz i Ostrów

Poniedziałek31.12.2018 – Od godz. 900:Poleszyn

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 1. Za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę serdecznie dziękujemy drogim parafianom i miłym gościom.

 

 1. W przyszły poniedziałek ostatni dzień 2018 roku. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku zostanie odprawione o godz. 17:30 a po nim Msza Święta.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.