Ogłoszenia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

JEZUSA CHRYSTUSA Króla Wszechświata

33   Niedziela Zwykła

 

25 Listopada 2018r.

 

 • Dzisiejsza uroczystośćstanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze.Na zakończenie Mszy Św. o godz. 12:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny.

 

 • Dzisiaj, 25 listopada, siostry nazaretanki obchodzą wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, czyli bł. Franciszki Siedliskiej założycielki Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny z Nazaretu.

 

 • Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny rok liturgiczny i duszpasterski.

 

 • W kruchtach rozprowadzane są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania tych świec.

 

 • W najbliższy piątek w godz. od 10:00 – 12:00 osoby, te zgłoszone przez innych i te które zgłosiły się same, mogą odbierać dary w Tytkach Miłosierdzia,w sali dolnego kościoła wchodząc wejściem od ul. Letniej.

 

 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 7:00 Msza Św. oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec.

 

 • Dziękujemy wszystkim, których w minionym tygodniu odwiedziliśmy przynosząc opłatek wigilijny, za życzliwość i gościnę oraz za wszystkie ofiary. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatka. Dzięki pomocy tak wielu osób mogliśmy dostarczyć opłatek tak szybko do naszych domów. Każdy kogo nie było w domu a chciałby nabyć opłatek może to uczynić w zakrystii.

 

 • RORATY– Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30.Natomiast następna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 15.

 

 • Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na XIV spotkanieCzłonków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodziw sobotę 1 grudnia2018 r.
  O godz. 14.00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Mszą św., po której nastąpi spotkanie w Seminarium. Zaproszenie skierowane jest także do osób, które chciałyby włączyć się we wspólną modlitwę za Seminarium i o powołania kapłańskie.

 

 1. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka”zaprasza na drugi publiczny męski różaniec ulicami Łodziw sobotę 1 grudnia.O godz. 10.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego
  w Łodzi będzie sprawowana Mszą św., po której rozpocznie się modlitwa różańcowa ulicą Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów. Intencją modlitwy różańcowej będzie przebłaganie Pana Boga za grzechy aborcji. Męski różaniec ulicami Łodzi będzie się odbywać przez dziewięć miesięcy w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

 

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy. Informacje u Siostry Matyldy.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Sławomir Zbrojewski, l. 41

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Pełne komunikaty w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.