Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 9 czerwca 2019r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

9 Czerwca 2019r.

 

 1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego radujemy się wszyscy uroczystością I Komunii Św. w naszej parafii.

Przypominamy o kończącym się dziś okresie Komunii Świętej wielkanocnej.

 

 1. W poniedziałek, drugi dzień świąteczny i jednocześnie Święto NMP Matki Kościoła.

 

 1. Przez cały tydzień, zwanym w tradycji „Białym Tygodniem”, dzieci pierwszo-komunijne będą przychodziły na nabożeństwa czerwcowe na godz. 17:30, a po nich na Mszę świętą.

 

 1. W przyszłą niedzielę uczniowie kl. czwartych przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 10:30. Spowiedź dla nich, ich rodziców będzie w sobotę 15 czerwca o godz. 9:00.

 

 1. Małżeństwa zainteresowane formacją w rodzinnej gałęzi Ruchu Światło – Życie czyli w tzw.Domowym Kościele zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się dzisiaj bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00. Spotkanie to będzie miało charakter informacyjno – organizacyjny, a poprowadzą je małżeństwa należące do Domowego Kościoła. Ufamy i modlimy się, że od października w naszej parafii powstanie pierwszy krąg małżeństw spotykających się w ramach Domowego Kościoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek bezpośrednio po Mszy świętej.Po nabożeństwie Fatimskim zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 

 1. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na tzw. tacę gospodarczą. W każdą trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze prace i dzieła.

 

 1. W czwartek 20 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. O przygotowanie ołtarzy proszę:

I – młodzież Nazaretańską pod okiem s. Lidii

II – druchów z OSP pod opieką ks. Leona

III   – rodziców dzieci pierwszokomunijnych przy wsparciu s. Dawidy
i ks. Proboszcza

IV – Seniorzy, Emeryci i renciści, a czuwać będzie ks. Robert

 

 1. 22 czerwca organizowane jest po raz trzeci Męskie Oblężenie Jasnej Góry – spotkanie mężczyzn u Matki Chrystusa;
  Zapraszamy wszystkich mężczyzn: ojców z synami i teściów z zięciami; ŚWIĘTUJMY DZIEŃ MĘŻCZYZN NA JASNEJ GÓRZE!
  Szczegóły i program na plakacie w gablocie. Uczestnictwo we wspólnym wyjeździe proszę zgłaszać do ks. Proboszcza, lub p. Waldemara Obrębskiego ( tel.608 758 605 ).

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. „Fundacja Życie” wraz z Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi zaprasza w dniu dzisiejszymna „Marsz dla życia i rodziny”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w parafii Wniebowzięcia NMP w Łodzi(ul. Kościelna 8/10) o godz. 14.30, a zakończy Festynem Rodzinnymw parku na Julianowie.
 2. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalnyzaprasza osoby dorosłe zainteresowane przyjęciem sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Szczegóły na stronie www.katechumenat-lodz.blogspot.comoraz pod nr. tel. 885 555 020.
 3. Parafie Dekanatu Bełchatowskiegozapraszają 15 czerwca na godz. 16.00 dobełchatowskiejhali „Energia”na koncert ewangelizacyjny zespołu „Jednego serca i Jednego Ducha” z obecnością Ks. Abp. Grzegorza Rysia. Wydarzenie będzie poprzedzone muzycznymi warsztatami Huberta Kowalskiego. Szczegóły i zapisy na stronie Archidiecezji i na portalu społecznościowym pod hasłem „iSkra dla Pana”.

(Organizatorzy proszą o zgłoszenie ilości uczestników przez SMS wysyłany na nr 501 811 046.)

 1. Studium Organistowskie (ul. Zgierska 123), przygotowujące do wykonywania funkcji organisty kościelnego, w dniu 25 czerwca 2019 r. o godz. 17.00rozpoczyna rekrutacjęna rok akademicki 2019/2020. Szczegółowe informacje na stronie Studium oraz na plakacie.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodziinformuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniach 5-6 lipca 2019 r.(piątek-sobota). Kolejna odbędzie się 12-13 września(czwartek-piątek). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny:
  tel. 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl
 3. Instytut Teologiczny w Łodziinformuje o rekrutacjinarok akademicki 2019-2020 na:
 • 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologiio profilukatechetycznym,
 • 2-letnie teologiczno-katechetyczne niestacjonarne studia podyplomowe.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.archidiecezja.lodz.pl/pwtw

 1. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi(ul. Franciszkańska 17/25) zaprasza wszystkie osoby w wieku 18-65 lat do swojej siedziby oraz punktów pobrań
  w Bełchatowie, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim oraz Tomaszowie Mazowieckim. Pamiętajmy, że krew to lek, którego nie da się niczym zastąpić, a który często ratuje życie. Aktualne informacje znajdują się na: www.krwiodawstwo.pl

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.

 

 1. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.