Ogłoszenia Niedziela Świętej Rodziny

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

 • 30 Grudnia 2018r.

 

 1. Dzisiaj, zapraszamy na wspólne rodzinne kolędowanie do naszego kościoła, na godz. 17.00. Pomogą nam w tym rodziny z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

 

 1. Trwając w atmosferze Bożego Narodzenia, pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy w niezwykle dyskretny sposób przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na Świąteczne dni. Wśród takich osób są niewątpliwie państwo Janas oraz Nadleśnictwo Kolumna. Bardzo serdecznie dziękuję p. Maciejowi za ogrom prac wykonanych a zwłaszcza za podłączenie organów z kaplicy Miłosierdzia na kościół, dzięki czemu s. Lidia może grać w ciepłej kaplicy a my ją słyszymy na kościele.

 

 1. Obchodząc dziś święto Świętej Rodziny z Nazaretu otaczajmy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, aby czerpiąc wzór z Jezusa, Maryi i Józefa, potrafiły ułożyć szczęśliwe, pełne miłości życie rodzinne. Dzisiaj w sposób szczególny otaczamy modlitwą nasze Siostry Nazaretanki.

 

 1. Jutro przypada ostatni dzień roku 2018. Postarajmy się zatem wkroczyć w Nowy Rok 2019 z dziękczynieniem za łaski otrzymane w minionym i ze spojrzeniem pełnym ufności oraz chrześcijańskiej nadziei na przyszłość. Nabożeństwo na zakończenie Starego Roku zostanie odprawione o godz. 17:30 a po nim Msza Święta.

 

 1. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I Sobota. W czwartekz racji na kolędę nie będzie spotkania z Wieczernikiem Modlitwy za kapłanów. W piątek spowiadamy rano i po obiedzie od 15.45. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00i potrwa do godz.18:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła.

W I sobotęstycznia Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00, następnie nabożeństwo różańcowe.

 

 1. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów, Bożych Nutek, scholi młodzieżowej i dziecięcej w sobotę 5 stycznia o godz. 16.00

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.

 

 

 1. Spotkanie opłatkowedla Żywego Różańca, Wieczernika modlitw za kapłanów, Towarzystwa Przyjaciół WSD w Łodzi, uczestników katechezy dla dorosłych, diakonii modlitwy i innych grup w niedzielę 6 stycznia 2019r. o godz. 15:00.

 

 1. Porządek Kolędy

Poniedziałek31.12.2018 Od godz. 900:Poleszyn

Środa 2. 01.2019 Od godz. 900: Orpelów Numerki I i II, ul. Bliska

Czwartek3.01.2019 Od godz. 900: Wronowice wieś, oraz ul. 3-go Maja, Findera, Orzeszkowej, Prosta, Róży Luksemburg, Wyspiańskiego, Powstańców Styczniowych, Czajkowskiego

Piątek      4.01.2019     I piątek miesiąca

Sobota 5.01.2019 Od godz. 900: ul. Jastrzębia, Słowicza, Jaskółcza, Kukułcza, Świerkowa, Spokojna, Swojska

Poniedziałek7.01.2019 Od godz. 1600: ul. Miła, Przedwiośnie, Różana

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

1.Zapraszamy do udziału w koncercie „Betlejem w Łodzi”, jaki odbędzie się wAtlas Arenie12 stycznia (sobota) 2019 rokuo godz. 18.00. To niezwykły koncert kolęd z różnych stron świata, podczas którego wystąpią między innymi Kayah, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonia Krzysztoń, Mate.O wraz z Orkiestrą AUKSO. Podczas koncertu będziemy łamać się opłatkiem z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem oraz śpiewać nasze polskie kolędy. Bilety na to wydarzenie są do nabycia na stronie www.betlejemwpolsce.pl

 1. 2. WUroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia 2019 r.)o godz. 11.00w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodziprzy Placu Wolności Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył Mszy św., po której około 12.00wyruszy Orszak Trzech Króliwraz z jadącymi na koniach i wielbłądzieMędrcami. Orszak przejdzie ul. Piotrkowską do stajenki zbudowanej przed Bazyliką Archikatedralną, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus. Na zakończenie ok. godz. 13.00 przed Katedrą odbędzie się koncert kolęd zespołu Arka Noego. Zachęcamy rodziny, aby w pięknych i kolorowych strojach kolędników, uczestniczyły w Łódzkim Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie będzie relacjonowane przez TVP1.
 2. Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza na spotkania opłatkoweposzczególnych grup:
 3. Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 8 I 2019 r., godz. 19.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Abp Grzegorz Ryś,
 • Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 5 I 2019 r., godz. 18.00, Wyższe Seminarium
  Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Bp Marek Marczak,
 1. Duszpasterstwo Nauczycielioraz Wydział Katechetyczny:

4 I 2019 r. godz. 18.30, Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
w Bełchatowie, ul. Kościuszki 2 – Bp Ireneusz Pękalski,

11 I 2019 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piotrkowie Tryb., ul. Kostromska 50 – Bp Marek Marczak,

12 I 2019 r., godz. 10.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14 – Abp Grzegorz Ryś,

29 I 2019 r., godz. 17.00, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Św. Antoniego 57/61 – Abp Grzegorz Ryś,

 • Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 6 I 2019 r. godz. 19.00, Kościół Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22 – Abp Grzegorz Ryś.
 1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia 2019 r.) będziemy obchodzić pod hasłem: „Mocni Duchem dla Misji” Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Tradycyjnie już, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, w tym dniu składka na tacęw kościołach całej Polski przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jednym z głównych jej zadań jest opieka nad 2004 polskimi misjonarzami i misjonarkami, posługującymi na placówkach misyjnych w 99 krajach, na wszystkich kontynentach. Celem Komisji Misyjnej jest także przygotowanie do przyszłych zadań ewangelizacyjnych kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz osób świeckich w Centrum Formacji Misyjnej.

 

 

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

 

 1. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Łukasz Strzelec, l. 35; Stefania Jatczak, l. 88

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.