Ogłoszenia Niedziela Trójcy Przenajświętszej 16 czerwca 2019r.

Niedziela Najświętszej Trójcy

16 Czerwca 2019r.

 

 • Dzisiaj o 16.45 spotkanie z Kołami Żywego Różańca a następnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30.
 • Zachęcamy Dziewczynki chętne do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała i prosimy aby były strojach liturgicznych.
 • W środę Msza Święta na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.30. Zapraszamy młodzież, dzieci, grono pedagogiczne oraz rodziców.
 • W najbliższy czwartek, 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. odprawimy o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00.Centralna Uroczystość parafialna rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10:30, po której – wyjdziemy w procesji i tradycyjnie przejdziemy ulicami: Letnią, Wileńską, Komuny Paryskiej, Jagiełły i Letnią powrócimy na plac kościelny, gdzie przy krzyżu misyjnym otrzymamy końcowe błogosławieństwo. Uroczystości będzie przewodniczył i procesję poprowadzi ks. Prałat dr hab. Janusz Lewandowicz.
 • O przygotowanie ołtarzy proszę:

 I– młodzież Nazaretańską, ministrantów i schole pod okiem s. Lidii

 II– druchów z OSP pod opieką ks. Leona

III   – rodziców dzieci pierwszokomunijnych przy wsparciu s. Dawidy
i ks. Proboszcza

IV– Seniorzy, Emeryci i renciści, a czuwać będzie ks. Robert

 1. O czynny udział w procesji prosimy: Asystę kościelną, grupy parafialne ze swoimi sztandarami, zapraszamy chętnych do niesienia sztandarów i chorągwi, wszystkich ministrantów, lektorów i ministrantów seniorów; dzieci w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Dzieci w strojach komunijnych niech zajmą miejsca w ławkach w kościele przed godz. 10:30. Wszyscy zadbajmy w tym dniu o udział we Mszy Św., gdyż jest to podstawowym obowiązkiem katolika. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Będzie to świadectwo naszej wiary oraz uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za dar Eucharystii. Prosimy też o udekorowanie domów i okien oraz o usunięcie pojazdów z trasy procesji.

Nasza szczególna prośba aby nie parkować samochodów w bramie i jej otoczeniu od ul. Letniej. Zadbajmy, by przy ołtarzach były piękne kwiaty a trasa procesji i otoczenie kościoła, jak co roku, pięknie udekorowane.

 

 1. Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Procesja w Oktawie codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.
 2. W piątek zapraszam mężczyzn na godzinną adorację Najświętszego sakramentu od godz. 20.00 do 21.00.
 3. 22 czerwca organizowane jest po raz trzeci Męskie Oblężenie Jasnej Góry – spotkanie mężczyzn u Matki Chrystusa;
  Zapraszamy wszystkich mężczyzn: ojców z synami i teściów z zięciami; ŚWIĘTUJMY DZIEŃ MĘŻCZYZN NA JASNEJ GÓRZE!
  Szczegóły i program na plakacie w gablocie.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.
 5. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Pieniądze za gazety wrzucamy do umieszczonych puszek na ścianie.
 6. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Teresa Kuliberda, l. 64

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.