Ogłoszenia parafialne, 1 Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022r.

1 Niedziela Adwentu

27 Listopada 2022r.

 

 1. Dzisiaj taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi a ofiary składane do puszek przeznaczone są na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 1. Do niedzieli 27 listopada można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej tytki charytatywne.

 1. RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Na pierwsze Roraty zapraszamy, tak dzieci z kolorowymi lampionami jak i młodzież oraz dorosłych już jutro. Natomiast następna poranna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 7.15. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. W kruchcie kościoła także do nabycia opłatki.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

 1. Pragniemy poinformować, że nasza parafia, Rodziny Nazaretańskie, Młodzież Nazaretańska w dniu 18 grudnia organizują IV Wigilię dla Samotnych. Osoby, które w Wigilię Bożego Narodzenia będą same zapraszamy do wspólnego stołu. Zgłaszać się można w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do piątku 9 grudnia br. włącznie. Rozejrzyjmy się wokół siebie i pomóżmy tym, dla których osobiste zgłoszenie swojego udziału będzie trudnością.

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

w pierwszy czwartek: o godz. 7:15 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów i Towarzystwo Przyjaciół WSD, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej.

– w pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:15 i potrwa do godz.18:00. Po południu Msze święte o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. w pierwszą sobotę: o godz. 7:15 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz różaniec.

 1. Rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 10:30, w czasie której zostaną poświęcone Medaliki.

 1. Dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy przynosząc opłatek wigilijny, za życzliwość i gościnę oraz za wszystkie ofiary. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w roznoszenie opłatka. Dzięki pomocy tak wielu osób mogliśmy dostarczyć opłatek tak szybko do naszych domów. Każdy kogo nie było w domu a chciałby nabyć opłatek może to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. Serdeczne słowa podziękowania składamy na ręce wszystkich, którzy odpowiedzieli sercem na słowa papieża Franciszka i przygotowali „Charytatywną Tytkę” na rzecz ubogich i ofiarowali im przygotowane dary materialne. W poniedziałek 12 grudnia w godz. od 10:00 – 12:00 osoby, te zgłoszone przez innych i te które zgłosiły się same, mogą odbierać dary w Tytkach Miłosierdzia, w sali dolnego kościoła wchodząc wejściem od ul. Letniej. Wyrazy wdzięczności za ogrom pracy w przygotowaniu i wydawaniu paczek przekazujemy wszystkim tym paniom, które poświęcają swój czas i siły, aby dary te dotarły do potrzebujących osób.

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęło w naszym kościele drzewko szczęścia z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Jeśli ktoś chciałby sprawić radość tym dzieciom i podarować prezent świąteczny, może zabrać białe serduszko przypięte do czerwonego. Proponujemy, by jego wartość była ok. 100 zł. Gotowe prezenty, z naklejonymi owymi białymi serduszkami, można przynosić i stawiać w pobliżu drzewka szczęścia do środy 15 grudnia.

 1. Już za tydzień i przez kolejne niedziele w Adwencie zapraszamy, by zatrzymać się przy stoisku z przedświątecznymi rzeczami, które zrobią dla nas Boże Nutki wraz ze swoimi rodzicami. Można będzie nabyć sianko, pierniczki, kartki świąteczne i inne ozdoby. Przy okazji dziękujemy za ofiary otrzymane z zeszłego roku na rzecz zespołu, dzięki czemu w tym roku Boże Nutki między innymi pojechały do Zoo w Borysewie i śpiewały w Żdżarach. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr hab. Dariusz Kucharski. Program w gablocie.

 1. Stowarzyszenie osób z niepełnosprawnością „Nadzieja”, zaprasza w każdą ostatnią niedzielę miesiąca osoby niepełnosprawne i ich rodziny, na Mszę Świętą sprawowaną dla Nich o godz. 16.00 w kościele św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.

 1. Zachęcamy chłopców, młodzieńców i starszych mężczyzn do wstąpienia do Służby Liturgicznej Ministrantów. Kontakt z ks. Wojciechem.

 1. Katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa odbywają się w naszej parafii we wszystkie soboty Wielkiego Postu.

 1. Zwyczajem tej parafii jest, że I Komunia Święta odbywa się zawsze w Zesłanie Ducha Świętego (który jest zmiennym terminem), Rocznica natomiast tydzień później. I tak będzie również w przyszłym Roku. I Komunia Święta odbędzie się 28 maja 2023r. a Rocznica 4 czerwca 2023r.. Jednak od roku 2024 nastąpi zmiana, I Komunia Święta będzie w stałym terminie zawsze w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

 1. W gablocie i na stronie internetowej parafii podany jest terminarz przygotowań do I Komunii Świętej oraz spotkań z rodzicami.

 1. Młodzież pragnąca przystąpić do sakramentu bierzmowania, jak również Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii Świętej w naszej parafii zgodnie z zarządzeniem muszą złożyć do 30 września odpowiednią deklaracje. Deklaracje do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze.

 1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

Módlmy się za naszą parafię

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.