Ogłoszenia parafialne, 1 Niedziela Adwentu, 28 listopada 2021r.

1 Niedziela Adwentu

28 Listopada 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. RORATY – Msze Św. o Matce Bożej w Adwencie, będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 6:30. Na pierwsze Roraty zapraszamy, tak dzieci z kolorowymilampionami jak i młodzież oraz dorosłych już jutro. Natomiast następna poranna Msza święta będzie w Adwencie odprawiana o godz. 7.15. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w roratach zwłaszcza dzieci zapraszamy na Mszę Świętą Czuwania od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele. W kruchcie kościoła także do nabycia opłatki.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

 1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

 1. Trwa Nowenna do św. Andrzeja Boboli o ochronę naszych granic i bezpieczeństwo dla Polski.

28   listopada (niedziela) – g. 17.45

29 listopada (poniedziałek) – g. 17.20

30 listopada (wtorek) – g. 17.20

 1. Z poniedziałku na wtorek zapraszamy na nocną adorację Najśw. Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do Mszy Świętej porannej. Chcemy prosić w tej adoracji w intencji naszej Ojczyzny, o ochronę naszych granic i bezpieczeństwo dla Polski. Adoracja odbędzie się w kaplicy Miłosierdzia. Na stoliku za ławkami wyłożone są listy, można się wpisywać na poszczególne godziny adoracji.

 1. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. w czwartek:o godz. 7:15 Msza św. o powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji Wieczernika modlitwy za kapłanów i Towarzystwo Przyjaciół WSD, a po niej nabożeństwo Godziny Świętej.– w pierwszy piątek: spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:15 i potrwa do godz.18:00. Po południu Msze święte o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. w pierwszą sobotę: o godz. 7:15 Msza św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP oraz różaniec.

 1. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

 1. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W modlitwach polecajmy wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszajmy im Bożą opiekę.

 

 1. Rodziców dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 10:30, w czasie której zostaną poświęcone Medaliki.

 1. Za tydzień w naszej parafii stanie przy obu wyjściach jarmark przedświąteczny, na który serdecznie zapraszamy. Będą to rzeczy przygotowane własnoręczne przez dzieci z zespołu Boże Nutki i ich rodziców. Będzie można nabyć sianko, pierniczki, kartki pocztowe, stroiki i inne ozdoby świąteczne. Przy okazji dziękujemy za wszelkie ofiary z jarmarku z zeszłego roku, za które zostały zakupione nowe śpiewniki dla dzieci, a zamiast wycieczki, dzieci mogły się cieszyć przydatnymi prezentami. Dziękujemy za każdy gest wdzięczności najmniejszym członkom parafii za ich zaangażowanie w Liturgię.

 1. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 1. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe odbędą się 10, 11, 12 grudnia. W te dni zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje wygłosi ks. Paweł Bogusz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Niech ten czas stanie się przygotowaniem każdego z nas do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi i nie odkładanie jej na ostatni moment. W parafii spowiadamy podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana.

 1. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

 1. Dziękujemy wszystkim, których odwiedził ks. Tomasz przynosząc opłatek wigilijny, za życzliwość i gościnę oraz za wszystkie ofiary. Każdy kogo nie było w domu a chciałby nabyć opłatek może to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

 1. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach. Zwróćmy szczególną uwagę na dzieci i osoby starsze, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś nieszczęścia.

 1. Serdeczne słowa podziękowania składamy na ręce wszystkich, którzy odpowiedzieli sercem na słowa papieża Franciszka i przygotowali „Charytatywną Tytkę” na rzecz ubogich i ofiarowali im przygotowane dary materialne. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących, dla których takie wsparcie wspólnoty jest niezbędne. W piątek 10 grudnia w godz. od 10:00 – 12:00 osoby, te zgłoszone przez innych i te które zgłosiły się same, mogą odbierać dary w Tytkach Miłosierdzia, wsali dolnego kościoła wchodząc wejściem od ul. Letniej. Wyrazy wdzięczności za ogrom pracy w przygotowaniu i wydawaniu paczek przekazujemy wszystkim tym paniom, które poświęcają swój czas i siły, aby dary te dotarły do potrzebujących osób.

 1. Podobnie jak w ubiegłych latach stanęło w naszym kościele drzewko szczęścia z serduszkami, na których są napisane imiona dzieci z ubogich rodzin i ich wiek. Jeśli ktoś chciałby sprawić radość tym dzieciom i podarować prezent świąteczny, może zabrać białe serduszko przypięte do czerwonego. Proponujemy, by jego wartość była ok. 50 zł. Gotowe prezenty, z naklejonymi owymi białymi serduszkami, można przynosić i stawiać w pobliżu drzewka szczęścia do środy 15 grudnia.

 

 1. Zapraszam na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com/grobonet/start.php)

 1. Zapraszamy na transmisję na żywo z naszego kościoła na kanale youtube. W wyszukiwarkę wpisujemy Parafia Kolumna.

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę.

 1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła. Zachęcamy do zakupu i lektury.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Karola Bączyk, l. 87, Józef Jurowski, l. 81

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.