Ogłoszenia parafialne, 10 Niedziela Zwykła, 6 czerwca 2021r.

10 Niedziela Zwykła

6 Czerwca 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.. Dzisiaj ofiary składane do puszek przeznaczone są na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

 1. Dzisiaj, z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy serdecznie rodziców z dziećmi na Mszę i krótki koncert piosenek dla najmłodszych. Bezpośrednio po Mszy o godz. 10:30, Rolnicza Band i przyjaciele zaśpiewają wybór znanych piosenek dla dzieci. Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy!

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Każdego dnia nieszpory i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną o godz. 17:15. Zapraszamy do licznego udziału dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych, lektorów, ministrantów, bielanki, młodzież, dzieci i wszystkich wiernych. Tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek 10 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie ziół i wianków.

 1. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji ks. Tomasza z racji 15 rocznicy święceń kapłańskich a w piątek o godz. 7.00 rano Msza Święta w intencji ks. Prałata Janusza Lewandowicza z racji 33 rocznicy święceń kapłańskich (ks. Janusza nie będzie na tej Mszy Świętej).

 1. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, o godz. 19.30 – nabożeństwo różańcowe a o 21.00 Msza Święta. Proszę o przyniesienie na kartkach intencji, próśb za żywych, za których w czasie tej Mszy Świętej będziemy się modlić (kartki te wkładamy do przygotowanego koszyka przed krzyżem w prezbiterium). W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, Bielankom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży pożarnej z Kolumny i Orpelowa, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 1. W przyszłą niedzielę 13 czerwca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 w intencji ks. Kanonika Leona z racji 50 rocznicy święceń kapłańskich.

 1. W przyszłą niedzielę nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z procesją a następnie nabożeństwo czerwcowe.

 1. Czekamy na wszelkie pozwolenia na otworzenie nowej części cmentarza. W środę 16 czerwca ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki dokona poświęcenia terenu nowego cmentarza. O godz. 18.00 Msza Święta w kościele a następnie procesyjnie przejdziemy na cmentarz, gdzie ks. Arcybiskup dokona obrzędu poświęcenia. Asystę proszę o przygotowanie kilku chorągwi, zapraszam ministrantów i całą wspólnotę parafialną. 

 1. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

 

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Anna Marciniak, l. 20

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii, podczas której parafie otrzymają modlitwę jubileuszową, będzie sprawowana 11 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii Archidiecezji Łódzkiej, a zobowiązani do obecności na niej są Księża Dziekani lub Wicedziekani.

 2. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00.

Spotkanie rozpocznie krótka prezentacja historii łódzkiej katedry przedstawiona przez jej Proboszcza ks. prał. Ireneusza Kuleszę. Następnie wykłady wygłoszą: mgr Władysław Woźniak „Działalność Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich jako przykład społecznego zaangażowania chrześcijan” oraz ks. dr hab. Mieczysław Różański „Duszpasterstwo parafialne w nowopowstałej Diecezji Łódzkiej”.  O godz. 12.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich zgromadzonych.

 1. W sobotę 12 czerwca o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej, na zakończenie doby eucharystycznej, ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki wprowadzi w posługę akolity 16 mężczyzn – kandydatów do diakonatu stałego.

 1. Salezjanie zapraszają absolwentów klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskim w Łodzi przy ul. Wodnej 34. Szkoła kształci w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk i jest nieodpłatną szkołą publiczną. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Dni otwarteodbędą się w niedzielę 13 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl oraz pod numerem telefonu: 42 671 84 80.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.