Ogłoszenia parafialne, 11 Niedziela Zwykła, 13 czerwca 2021r.

11 Niedziela Zwykła

13 Czerwca 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej.

 1. Dzisiaj zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12.00 w intencji ks. Kanonika Leona z racji 50 rocznicy święceń kapłańskich.

 1. Dzisiaj wypominki niedzielne za zmarłych o godz. 16.45

 1. Dzisiaj nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z procesją a następnie nabożeństwo czerwcowe.

 1. Czekamy na wszelkie pozwolenia na otworzenie nowej części cmentarza. W najbliższą środę 16 czerwca ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki dokona poświęcenia terenu nowego cmentarza. O godz. 18.00 Msza Święta w kościele a następnie procesyjnie przejdziemy na cmentarz, gdzie ks. Arcybiskup dokona obrzędu poświęcenia. Asystę proszę o przygotowanie kilku chorągwi, zapraszam ministrantów i całą wspólnotę parafialną.

 1. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00

 1. W przyszłą niedzielę siostry nazaretanki zapraszają na dodatkową Mszę Świętą o godz. 14.30 dla rodzin Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i dla wszystkich chętnych, którym ten popołudniowy czas pasuje.

 1. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza

 1. Już za dwa tygodnie w naszej parafii, 27 czerwca o godz. 19.00, zapraszamy na modlitwę wielbiącą Boga w szczególnej obecności św. Józefa. W modlitwie wezmą udział zespoły muzyczne z naszej parafii i z parafii św. Faustyny w Łasku przy udziale zespołu instrumentalnego. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Szkoła Katechistów Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. kończącą dwuletni cykl formacji. Msza św. w archikatedrze w Łodzi, pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia, będzie celebrowana w poniedziałek 14 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wręczenie dyplomów i misji nowym katechistom.

 2. Przesyłamy bezpłatny numer miesięcznika Tota Tua – magazyn Matki Słowa. Jest on pomocą formacyjną i duszpasterską dla parafian. Pismo opiera się o Program Duszpasterski Kościoła w Polsce oraz formację zgodną z rytmem roku liturgicznego. Pismo utrzymuje się

  z dobrowolnych datków czytelników (nr konta na pierwszej stronie).

 3. Ksiądz Arcybiskup zaprasza Kapłanów Archidiecezji Łódzkiej do udziału w trzech charytatywnych biegach:

 • 06.2021 – Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Daj Pan Cegłę̨”),

 • 08.2021 – Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Polej Beton”),

 • 09.2021 – Stawy Stefańskiego (bieg pod hasłem „Rzuć́ Dachówkę̨”).

Podczas biegu odbędzie się̨ zbiórka środków na budowę̨ Wyjątkowego Domu dla osób długotrwale chorujących psychicznie i osób z chorobą Alzheimera.

W ramach biegów odbędzie się atestowana rywalizacja indywidualna i drużynowa. Drużyna powinna liczyć minimum 5 osób (w tym minimum 1 kobieta). Do rywalizacji drużynowej organizatorzy zapraszają w szczególności: urzędy i instytucje publiczne, kapłanów, służby mundurowe, organizacje pozarządowe, służbę zdrowia, artystów, szkoły sportowe, przedstawicieli biznesu, kluby sportowe, placówki wspierające osoby z niepełnosprawnoś-ciami.

Dystans biegu: 5 km. W trakcie biegu można biec, maszerować (również z kijkami nordic walking), uprawiać slow jogging lub jechać na wózku inwalidzkim – każda forma aktywności będzie mile widziana. Zachęcamy do startu w strojach „służbowych” (np. strażacy
w mundurach, duchowni w sutannach). Nagrodą za najlepsze wyniki w cyklu 3 biegów będzie honorowa statuetka „Budowniczy Wyjątkowego Domu” oraz nagrody rzeczowe. Po każdym z biegów każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal wykonany przez osoby
z niepełnosprawnościami. Ponadto wyróżnienie otrzymają najliczniejsza drużyna i najszybsza drużyna.

Harmonogram każdego cyklu:

 • 30 – rozpoczęcie pracy biura zawodów (wszystkie biegi),

 • 00 – przygotowanie miejsca startu/mety i biura zawodów,

 • 45 – zamknięcie biura zawodów biegi towarzyszące,

 • 00 – kids a (2015 i młodsi) – 250m,

 • 30 – kids b (2014 – 2008) – 500m,

 • 30 – zamknięcie biura zawodów bieg główny,

 • 00 – start biegu głównego 5km,

 • 00 – zamknięcie mety i dekoracje.

Zapisy na bieg oraz regulamin na stronie www.time4s.pl

Informacje o kampanii na stronie www.wyjatkowydom.org.pl

 1. Zachęcamy do zainteresowania parafian z informacjami dotyczącymi rodzicielstwa zastępczego:

 2. a) Kto może zostać rodziną zastępczą:

 • małżeństwa, bez względu na staż związku,

 • osoby żyjące samodzielnie, np. wdowa, osoba niezamężna, nieżonata,

 • osoby mające swe własne dzieci lub aktualnie bezdzietne,

 • osoby zarówno młode 30+, w wieku średnim jaki i blisko przejścia na emeryturę,

 • osoby mieszkające we własnym lub wynajmowanym domu lub mieszkaniu.

 1. b) Jak zostać rodziną zastępczą:

 • zgłosić się do MOPS Łódź, tel. 506 980 979, mail: rodzinajestdladzieci@mops.lodz.pl i umówić na spotkanie wstępne,

 • zgromadzić odpowiednie dokumenty, spotkać się z psychologiem i pedagogiem,

 • ukończyć szkolenie organizowane przez MOPS trwające około 3 miesiące,

 • przygotować dom/mieszkanie do przyjęcia dziecka lub dzieci,

 • zapoznać się z przyjmowanym dzieckiem podczas spotkań w domu dziecka.

 1. c) Jakie wsparcie przysługuje rodzinom zastępczym

 • bezpłatne wsparcie specjalistów: psychologów, terapeutów, pedagogów,

 • 1500 zł miesięcznie na każde dziecko na pokrycie kosztów jego utrzymania, dzieci niepełnosprawne dodatkowe 200 zł/m-c,

 • w przypadku rodziny zawodowej (min 2 dzieci) dodatkowe wynagrodzenie 3000 zł brutto (około 2100 zł netto) oraz płatny 30 dniowy urlop,

 • jednorazowe wsparcie materialne i  finansowe (1500 zł) w momencie przyjęcia nowego dziecka do rodziny,

 • wsparcie organizacji pozarządowych oraz projektów w ramach miejskiego budżetu obywatelskiego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik

17 czerwca – św. Br. Albert Chmielowski, zakonnik

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.