Ogłoszenia parafialne, 11 Niedziela Zwykła, 16 czerwca 2024r.

11 Niedziela Zwykła

16 Czerwca 2024r.

 1. Dzisiaj

  • Taca gospodarcza

 • Msza święta Stowarzyszenia Rodzin Nazaretańskich o godz. 14.30 w kaplicy u Sióstr

 • W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

 1. W poniedziałek, 17 czerwca,

 • Msza święta o godz. 18.00 dziękczynna za kleryków, którzy kończą roczną formację. (Jest to okazja do wyrażenia im naszej wdzięczności)

 • Msza Święta o godz. 18.00 Prymicyjna (Przyjedzie trzech nowo wyświęconych kapłanów)

 1. W środę, 19 czerwca,

 • Wypominki o godz. 17.00

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – połączona z nabożeństwem czerwcowym

 1. W czwartek, 20 czerwca,

 • po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. W piątek, 21 czerwca

 • zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy w czwartkowy wieczór. Zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

 • Adoracja dla mężczyzn. O 19.45 Męski Różaniec i adoracja do 21.00.

 1. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca,

 • Dzień ojca

 1. VARIA:

 • W naszej świątyni nabożeństwo czerwcowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano.

 • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

 • Codziennie w godz. 7.30 – 17.30 jest otwarta kaplica Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na modlitwę.

 • W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

 • Data I Komunii Świętej w parafii w Kolumnie jest w stałym terminie w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

Rok

Data I Komunii Świętej

2025

18 maja

2026

17 maja

2027

16 maja

 1. Podziękowania:

 • Ofiara od chóru parafialnego Assumptio

 • Ofiara od rodzin

 • Ofiara na kościół

 • za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe. Ofiary na okna:. Do tej pory na okna zebraliśmy w sumie ,- zł.

 • za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący z Archidiecezji Łódzkiej. Pamiętajmy o Biskupie Nominacie w naszych modlitwach.

 2. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl

 3. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

 4. Salezjanie zapraszają chłopców i dziewczęta do nauki informatyki i mechatroniki w Technikum Salezjańskim, a także mechatroniki we współpracy z przedsiębiorstwami z branży kolejowej oraz energetyki odnawialnej w Salezjańskiej Szkole Branżowej I stopnia. Nauka w obu szkołach jest nieodpłatna. Szkoły znajdują się w Łodzi przy ul. Wodnej 34. Rekrutacja trwa do końca czerwca br.Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w bursie salezjańskiej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.szkolyrzemiosl.edu.pl oraz pod numerem telefonu 22 6718480.

 5. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zapraszają na bezpłatne warsztaty dotyczące praw i bezpieczeństwa konsumentów (w szczególności jak nie paść ofiarą oszustwa czy wyłudzenia), które odbędą się 19 czerwca w godz. 11.00-12.30 w siedzibie WIIH w Łodzi (ul. Gdańska 38).

 6. Jerycho Rowerowe wyruszy ulicami Łodzi w sobotę 22 czerwca. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl

 7. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, zaprasza wszystkich opiekunów i wychowawców oraz inne osoby (np. obsługę medyczną, kucharzy, kierowców), którzy będą uczestniczyć w wakacyjnych wyjazdach parafialnych i diecezjalnych z dziećmi i osobami z niepełnosprawnością na obowiązkowe szkolenie dotyczące ich ochrony. Szkolenie odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca w godz. 19.00-20.30 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Uczestnictwo osób dorosłych w wakacyjnych wyjazdach bez tego szkolenia nie będzie możliwe.

 8. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi z naszej archidiecezji na tygodniowy wyjazd do Taizé we Francji, który odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia 2024 r. Będzie to okazja, aby spędzić czas w międzynarodowej, ekumenicznej wspólnocie chrześcijan, pogłębić swoją wiarę, spotkać młodych ludzi z różnych krajów oraz odpocząć.

Szczegóły i zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi w Domu na Facebooku (http://facebook.com/mlodziwdomu) lub Taizé Łódź (https://www.facebook.com/taize.lodz/) oraz na plakacie.

 1. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akademicki 2024/25 odbędzie się 20 czerwca 2024 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium, ul. Zgierska 123. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do wykonywania funkcji organisty kościelnego. Zajęcia realizowane są w cyklu 5-letnim. W indywidualnych przypadkach kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Dotyczy to także już zatrudnionych organistów, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Informacje u duszpasterzy, na stronie archidiecezji łódzkiej i Studium.

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Na prośbę parafian podaję nr konta

(Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415).