Ogłoszenia parafialne, 12 Niedziela Zwykła, 23 czerwca 2024r

Ogłoszenia parafialne

12 Niedziela Zwykła

23 Czerwca 2024r.

 1. Dzisiaj

  • Dzień Ojca

 1. W poniedziałek, 24 czerwca,

 • Uroczystość św. Jana Chrzciciela

 1. W środę, 26 czerwca,

 • Wypominki o godz. 17.00

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – połączona z nabożeństwem czerwcowym

 1. W czwartek, 27 czerwca,

 • po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. W sobotę, 29 czerwca

 • świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy Św. o godz. 6:30; 7:00 i 18:00 modlić się będziemy w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, abyśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Składane w tym dniu ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Natomiast dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek.

 • Msza Święta o godz. 16.30 Jubileuszowa z racji 100-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Orpelowie z prośbą o Boże błogosławieństwo dla członkiń oraz za zmarłe z tego grona, o życie wieczne dla nich.

 • o godz. 18.00 Msza Święta w intencji ks. Piotra Kępniaka, prefekta Roku Propedetycznego z racji imienin.

 1. VARIA:

 • Decyzją ks. Kardynała z dniem 27 sierpnia nastąpią zmiany personalne w naszej parafii. Posługę wikariusza w naszej parafii rozpocznie ks. Michał Staszewski. Z końcem września kończy posługę wikariusza ks. Wojciech Błaszczyk, który został mianowany proboszczem parafii.

 • Decyzją władz zakonnych nastąpi zmiana sióstr. Z dniem 18 sierpnia odchodzi s. Kanizja – przełożona oraz s. Joanna i s. Teresita. Polecajmy je naszym modlitwom.

 • W naszej świątyni nabożeństwo czerwcowe od niedzieli do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.30 rano.

 • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

 • Codziennie w godz. 7.30 – 17.30 jest otwarta kaplica Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na modlitwę.

 • W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

 • Data I Komunii Świętej w parafii w Kolumnie jest w stałym terminie w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

Rok

Data I Komunii Świętej

2025

18 maja

2026

17 maja

2027

16 aja

 1. Podziękowania:

 • za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto bankowe. 

 • za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Danuta Spiess, l. 69

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl

 2. Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

 3. Parafia Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe 100-lecia powołania św. Faustyny patronki Łodzi, które odbędą się 29 czerwca br. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Parku Wenecjakoncertem ze świadectwami, a następnie bieg lub przejście z relikwiami do katedry szlakiem św. Faustyny, gdzie o godz. 14.00 będzie celebrowana Msza św. dziękczynna. Szczegóły na plakacie.

 4. Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich swoich absolwentów oraz obecnych studentów na przygotowania do Roku Jubileuszowego DA5. Organizowany jest Międzypokoleniowy Chór złożony z dawnych oraz obecnych „Piątkowiczów”. Chętnych do włączenia się w ten element oprawy muzycznej naszego wspólnego jubileuszu zachęcamy do udziału w najbliższej próbie, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 12.00 w budynku Duszpasterstwa.

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Na prośbę parafian podaję nr konta

(Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415).