Ogłoszenia parafialne, 13 Niedziela Zwykła, 27 czerwca 2021r.

27 Czerwca 2021r.

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

1. Dzisiaj zapraszamy na godz. 19.00, na modlitwę wielbiącą Boga w szczególnej obecności św. Józefa. W modlitwie wezmą udział zespoły muzyczne z naszej parafii i z parafii św. Faustyny w Łasku przy udziale zespołu instrumentalnego. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30

1. We wtorek świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy Św. o godz. 6:30; 7:00; 9:00 i 18:00 modlić się będziemy w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, abyśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Składane w tym dniu ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Świętej. Natomiast dzisiaj można złożyć ofiarę do puszek.

1. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek i I Sobota. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 7.00 nabożeństwo Godziny Świętej. W piątek spowiadamy rano i po obiedzie od 16.00.Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 i potrwa do godz.18:00. Po południu msze św. o godz. 16:30 i 18:00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 8:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosić księdza z kościoła. W I sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00, następnie nabożeństwo różańcowe.

1. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Anna Gołębiewska, l. 83, Przemysław Pietrasiak, l. 38; Halina Grobelna, l. 69

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.