Ogłoszenia parafialne, 14 Niedziela Zwykła, 4 lipca 2021r.

14 Niedziela Zwykła

4  Lipca 2021r.

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Łódzkiego Hospicjum Stacjonarnego.

1. Dzisiaj z racji na I niedzielę miesiąca – nabożeństwo adoracji Najświętszego sakramentu o godz. 17.30.

1. We wtorek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

1. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii czują się odpowiedzialni i dbają o materialne potrzeby Kościoła, wspierając bieżące funkcjonowanie i utrzymanie świątyni. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Janina Nowacka, l. 75

W tym tygodniu patronuje nam:

• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.

• 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.