Ogłoszenia parafialne, 14 Niedziela Zwykła, 7 lipca 2024r.

14 Niedziela Zwykła

7 Lipca 2024r.

 1. Dzisiaj

  • O godz. 17.30 nabożeństwo adoracyjne

 • „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

 1. W poniedziałek, 8 lipca,

 • O godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

 1. W środę, 10 lipca,

 • Po Mszy Świętej o godz. 7.00 litania do św. Józefa.

 • Wypominki o godz. 17.30

 • A następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 1. W czwartek, 11 lipca,

 • Msza święta o godz. 18.00 w int. s. Benedykty (zakrystianki) z racji imienin

 • po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.40) do 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. W sobotę, 13 lipca,

 • dzień Fatimski. Po Mszy Świętej wieczornej (ok. 18.45) procesja fatimska z różańcem świętym. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

 • W tym dniu ks. Arcybiskup Senior Władysław Ziółek przeżywać będzie 66 rocznicę święceń kapłańskich – otoczmy Go zatem naszą modlitwą.

 1. VARIA:

 • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

 • W okresie letnim przypominamy, że wchodząc do kościoła – Domu Bożego, należy być odpowiednio ubranym. Kościół bowiem to miejsce święte, w którym obowiązuje strój zgodny z zasadami obyczajowości i kultury.

 • Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

 • Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

 • W niedzielę 21 lipca (za dwa tygodnie) po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

 • Na Małe Forum Młodzieży Nazaretańskiej do Kalisza pojechało z S. Clarettą 20 osób. Trwają zapisy na Duże Forum, które odbędzie się w Żdżarach w dniach 22-27 sierpnia. Formularz zapisów dostępny  na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej oraz u S. Claretty.

 • 29 sierpnia S. Claretta organizuje wyjazd do Parku Rozrywki Mandoria. Można zapisywać się przez formularz dostępny na stronie Bożych Nutek. Cena – dla Dzieci z Zespołu i Ich Rodziców – 140 zł, dla innych Osób – 160 zł. W cenę wliczone jest ubezpieczenie, dojazd, wszystkie atrakcje w Mandorii oraz posiłek. Zapisy do 10 sierpnia. Wyjazd odbędzie się pod warunkiem, że do końca lipca zgłosi się najmniej 20 osób, w tym minimum 15 dzieci.

 • W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 • Codziennie w godz. 7.30 – 17.30 jest otwarta kaplica Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na modlitwę.

 • W dzień powszedni  wieczorem spowiadamy codziennie przed  Mszą Świętą od godziny 17:40 do 17:55. Nie będzie spowiedzi podczas Mszy Świętej wieczornej.

 • Data I Komunii Świętej w parafii w Kolumnie jest w stałym terminie w III niedzielę maja a Rocznica w IV niedzielę maja.

Rok

Data I Komunii Świętej

2025

18 maja

2026

17 maja

2027

16  maja

 1. Podziękowania:

 • za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto bankowe. Ofiary na okna: ,- zł. Do tej pory na okna zebraliśmy w sumie ,- zł.

 • za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Anna Antoszczyk, l. 77

+ Jacek Maląg, l. 60

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Módlmy się za naszą parafię:

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Na prośbę parafian podaję nr konta

(Nr konta parafialnego PKO BP, oddział w w Łasku: 52 1020 3437 0000 1802 0065 5415).