Ogłoszenia parafialne, 15 Niedziela Zwykła, 11 lipca 2021r.

11 Lipca 2021r.

1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

1. Dzisiaj wypominki niedzielne o godz. 17.45.

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

1. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

1. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

1. We wtorek 13 lipca – dzień Fatimski. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 procesja fatimska z różańcem świętym. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. W tym dniu ks. Arcybiskup Senior Władysław Ziółek przeżywać będzie 63 rocznicę święceń kapłańskich – otoczmy Go zatem naszą modlitwą.

1. W piątek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

1. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

1. W piątek adoracja dla mężczyzn od godz. 20.00 do 21.00, wcześniej na 19.30 zapraszam na męski różaniec.

1. W niedzielę 25 lipca (za dwa tygodnie) po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zebrane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na spłatę kredytu na cmentarz.

1. W przyszłą niedzielę o 17.15 nabożeństwo różańcowe.

1. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na tzw. tacę gospodarczą.

1. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Mszy Świętej i codziennej modlitwie. Pamiętajmy o godnym stroju w czasie uczestniczenia w niedzielnych nabożeństwach i podczas zwiedzania świątyń.

1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 23 sierpnia.

1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa będzie nieczynna.

1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.