Ogłoszenia parafialne, 16 Niedziela Zwykła, 17 lipca 2022r.

17 Lipca 2022r.

1. Dzisiaj o 17.15 nabożeństwo różańcowe. Wcześniej o 16.45 spotkanie z Żywą Różą.

1. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na tacę gospodarczą.

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

1. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwszaspotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

1. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

1. W przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 22 sierpnia.

1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

1. W gablocie jest informacja o darmowych badaniach mammografii dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat.

1. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.