Ogłoszenia parafialne 17 marca 2019r., II niedziela Wielkiego Postu

2 Niedziela Wielkiego Postu

17 Marca 2019r.

1. Dzisiaj o 16.45 spotkanie z Kołami Żywego Różańca a Gorzkie Żale o 17.15

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentesto Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny,jest Patronem Archidiecezji Łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej będzie przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek. Podczas uroczystości zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej. Z naszej wspólnoty parafialnej takie odznaczenie otrzyma s. Matylda. Wyjazd autokaru na tę uroczystość o godz. 16.30 sprzed naszego kościoła.

1. W najbliższy piątek zapraszamy na Diakonię Modlitwy o godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą.

1. Przed tygodniem rozpoczęliśmy katechezę przedmałżeńską. Zainteresowane osoby zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 16:30 wejściem do kancelarii od ul. Jagiełły.

1. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

1. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na stronie internetowej (edk.org.pl).

1. W Wielkim Poście zapraszamy na:

1. adoracjeprzed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Bożego Miłosierdzia w każdy czwartek o godz. 19:00,
  2. w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 7.30 rano oraz o 17:15 i o 19.00 ze szczególnym zaproszeniem młodzieży.
  3. a w niedziele na Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym o godz. 17:15.

1. W dniu dzisiejszym (17 marca) Ks. Bp Adam Lepa obchodzi 80. urodziny. W osobistych modlitwach pamiętajmy we wdzięcznej modlitwie o dostojnym Jubilacie prosząc dla niego o siły do dalszej posługi Kościołowi Łódzkiemu.

1. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnychzaprasza na Msze św. oraz spotkania formacyjne:
  • Piotrków Trybunalski, parafia Św. Jacka i św. Doroty, ul. Wojska Polskiego 35, 4 niedziela miesiąca godz. 18.00;
  • Bełchatów, parafia Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ul. gen. L. Czyżewskiego 3, dnia 31 marca 2019 r. godz. 18.00;
  • Łódź, parafia Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104, 2 niedziela miesiąca godz. 18.00.

1. Arena Rodzinodbędzie się 12 kwietnia2019 roku wAtlas Areniew Łodzi. Jest to spotkanie, które po Arenie Młodych dedykowane jest dla rodzin celem wzmocnienia ich wiary i wzajemnej miłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Program spotkania:
  • 17.00-17.45 – powierzenie dzieci w wieku 7-12 lat pod opiekę odpowiedzialnych osób,
  • 18.00 – rozpoczęcie spotkania,
  • 20.45 – odebranie dzieci przez rodziców z płyty głównej,
  • 21.00 – rozpoczęcie Drogi Krzyżowej, której trasa będzie przebiegała z Atlas Areny do Parafii Chrystusa Króla w Łodzi.

Wejście na spotkanie tylko z bezpłatnymi biletami wstępu, które można odebrać w swoich parafiach lub w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (jeden bilet przypada na jedną osobę, nie na rodzinę). Prosimy o zgłaszanie się przez formularz na stronach www.csr.org.pllub www.archidiecezja.lodz.pl, zwłaszcza, gdy na czas spotkania dzieci w wieku 7-12 lat będziemy chcieli oddać pod opiekę odpowiedzialnych osób. Dzieci przed 7 i po 12 roku życia zabieramy na płytę główną. Prosimy również o przesłanie na adres arenarodzin@csr.org.plswoich zdjęć rodzinnych w celu wykonania z nich prezentacji, która będzie pokazywana podczas spotkania.

1. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickiezapraszają do udziału w rekolekcjach wielkopostnych:
  • Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie (ul. Sienkiewicza 60): 17-20 marca 19.00, przewodniczy o. Andrzej Kiełbowski SJ;
  • Duszpasterstwo Akademickie „Kamienica” (ul. Zielona 13): 17-20 marca, niedziela godz. 19.00, poniedziałek-środa godz. 19.30, przewodniczy o. Tomasz Nowak OP;
  • Duszpasterstwo Akademickie „Węzeł” (ul. Kopcińskiego 1/3): 7-10 kwietnia 19.00, przewodniczy ks. Michał Chorąży SDB;
  • Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” (Archikatedra Łódzka): 7-10 kwietnia 19.00, przewodniczy ks. Paweł Lisowski.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościół na dzisiejszą niedzielę. Zachęcam nowe osoby do włączenia się do pomocy.

1. Prasa katolicka do nabycia w kruchtach kościoła.

1. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

+ Weronika Wlazło, l. 64