Ogłoszenia parafialne, 17 Niedziela Zwykła, 24 lipca 2022r

24 Lipca 2022r.

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

1. Dziś po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów i ich użytkowników z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim kierowcom założone dziś ofiary. Wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

1. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

1. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

1. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

1. W czwartki po Mszy św. wieczornej do 19.30 wystawiony jest Najświętszy Sakrament, możliwość adoracji i spowiedzi św. Serdecznie i gorąco zachęcamy i zapraszamy.

1. Dzisiaj i za tydzień ofiary składane do puszki przeznaczone są na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty.

1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 22 sierpnia.

1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

1. Tym, którzy czują się odpowiedzialni za utrzymanie naszego kościoła i składają ofiary na tacę, do puszek, w kancelarii i na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień. A korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: + Zbigniew Krupski, l. 46. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– wtorek, 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Módlmy się o pokój na Ukrainie, w Europie, na Świecie:
Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie wojny.
Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, i wołamy przez przyczynę Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju: Pod Twoją obronę…

Święty Michale Archaniele, Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Teraz nastąpi modlitwa błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów. Po zakończeniu Mszy Świętej udajemy się do swoich pojazdów i czekamy przy swoim pojeździe na kapłana, który nas i pojazd pokropi wodą święconą.

Modlitwa poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców