Ogłoszenia parafialne, 17 Niedziela Zwykła, 25 lipca 2021r.

17 Niedziela Zwykła

25 Lipca 2021r.

 1. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów higienicznych w z związku z epidemią koronawirusa. W kościele trzeba posiadać maski i dezynfekować dłonie.

 1. Dzisiaj ofiary składane do puszki przeznaczone są na Caritas.

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów i ich użytkowników z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim kierowcom założone dziś ofiary przeznaczone na spłatę kredytu za zakup terenu pod nowy cmentarz. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

 1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 1. Jutro, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Joachima i Anny, przeżywać będziemy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom. Zachęcamy do modlitwy za nasze babcie, dziadków i rodziców.

 1. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 27 lipca o godz. 11.00 na parkingu przy naszym kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

 2. Burmistrz Łasku zaprasza do udziału w uroczystości upamiętniającej 77. rocznicę Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 na placu Szarych Szeregów w dzielnicy Kolumna.

  Program uroczystości:

  • odegranie hymnu państwowego i podniesienie flagi na maszt

  • poświęcenie placu Szarych Szeregów

  • przemówienia okolicznościowe

  • modlitwa w intencji poległych powstańców

  • złożenie kwiatów pod pomnikiem harcerzy

  • część artystyczna

  Po zakończeniu uroczystości nastąpi symboliczne przekazanie mieszkańcom zrewitalizowanego placu Szarych Szeregów, na którym odbędzie się piknik rodzinny.

 1. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

 1. Za tydzień ofiary składane do puszki przeznaczone na pomoc materialną dla chrześcijan Libanu, po tragicznej eksplozji, który pozbawił setki ludzi życia, tysiące ranił, dziesiątki tysięcy pozbawił domów i miejsc pracy.

 1. PIESZA PIELGRZYMKA ZIEMI ŁASKIEJ, wyrusza w dniach 21-26 sierpnia na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się 2 sierpnia w kancelarii parafialnej łaskiej kolegiaty. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę Wypominki za zmarłych o 17.30 a następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartki po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30 Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.

 1. Otwarcie nowej księgi intencji mszalnych nastąpi w poniedziałek 23 sierpnia.

 1. W kaplicy Bożego Miłosierdzia jest skrzynka intencyjna do której można składać kartki z czytelnie wypisanymi intencjami na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest odprawiana w każdą środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00

 1. W czwartki zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej do 19.30.

 

 1. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 17.30. Do południa jest nieczynna.

 1. Zwracajmy uwagę na zachowanie dwutygodniowego wyprzedzenia podawania intencji mszalnych. To pozwala na umieszczanie pełnego zasobu mszy świętych w gablotach przed kościołem. Zachęcamy do sprawdzania poprawności umieszczonych tam intencji, co zapobiegnie możliwym pomyłkom.

 

 1. Informacja na temat cmentarza: Powstały nowe księgi cmentarne dlatego zapraszam do kancelarii wszystkich, również te osoby, które mają opłacone groby, abyśmy mogli uzupełnić w nowych księgach. Zapraszam też na stronę internetową cmentarza. (W wyszukiwarce wpisujemy grobonet łask kolumna, adres: https://laskkolumna.grobonet.com)

 

 1. W sprawach cmentarnych ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki w godzinach pracy kancelarii

 1.  Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę gospodarczą oraz za wpłaty na konto parafialne. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 1. W kruchtach kościoła można nabyć prasę katolicką.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Czesław Świerczyński, l. 79

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

 

 

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Modlitwa papieża Leona XIII

Święty Michale Archaniele!

Wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.